سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
پاسخ وزیران خارجه ایران و روسیه به زمان بازگشایی پروازهای مسافری

پاسخ وزیران خارجه ایران و روسیه به زمان بازگشایی پروازهای مسافری


خبرنگاری روز سه‌شنبه از سرگئی لاوروف و  محمدجواد ظریف در خصوص زمان بازگشایی پروازهای مسافربری میان تهران و مسکو پرسید و وزیر خارجه روسیه در این رابطه گفت: مساله ازسرگیری روابط فرهنگی، انسانی و گردشگری در حوزه اختیارات وزارت امور خارجه نیست.

وی افزود: از طرف ما این بی‌مسئولیتی خواهد بود که وظیفه سازمان‌های تامین امنیت و سلامتی را برعهده بگیریم.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه با طرف ایرانی در تماس هستیم، اظهار کرد: امروز به صورت حضوری درباره مسائل مختلف گفت وگو کردیم.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران هم به پایگاه خبری نهانه به نقل از ایرنا گفت: همان طور که آقای لاوروف اشاره کردند ملاحظاتی درباره تامین سلامت ملت‌های ایران و روسیه وجود دارد و ما هم پایبند به سلامتی مردم هستیم.

ظریف افزود: روابط اقتصادی ایران و روسیه حتی در دوره شیوع کرونا ادامه داشت. دیالوگ در سطح مربوطه بین وزارت بهداشت دو کشور جریان دارد و  روابط دو کشور در عرصه گردشگری و نیز رفت و آمدها ادامه خواهد یافت.

گفتنی است با شیوع گسترده کرونا در روسیه، این کشور به فرمان ولادیمیر پوتین از بیش از سه ماه پیش تمام پروازهای مسافربری به این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

روس‌ها پس از دو ماه قرنطینه خانگی به تازگی امکان خروج آزادانه و بدون مجوز از خانه های خود را پیدا کرده اند و وزارت خارجه روسیه نیز پس از دو ماه اجازه بازگشت روس‌هایی که بیرون از این کشور بوده اند را به داخل صادر کرده است اما همچنان زمان آغاز به کار پروازهای مسافری روسیه با دیگر کشورها مشخص نیست.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم نخستین مقام خارجی است که پس از پایان قرنطینه در روسیه وارد این کشور شده است.

۲۳۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : پاسخ وزیران خارجه ایران و روسیه به زمان بازگشایی پروازهای مسافری

پاسخ وزیران خارجه ایران و روسیه به زمان بازگشایی پروازهای مسافری

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش