دوشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
پاسخ سوریه به رجزخوانی‌های رژیم صهیونیستی

پاسخ سوریه به رجزخوانی‌های رژیم صهیونیستی


 «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه به تهدیدهای رژیم صهیونیستی مبنی بر افزایش حملات به خاک سوریه به بهانه حضور جمهوری اسلامی ایران، پاسخ داد.

«نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اخیرا مدعی شده بود که سوریه را به «ویتنام ایرانی‌ها» بدل خواهد کرد و هدف این رژیم را «خارج کردن نیروهای ایرانی از سوریه طی یک سال» عنوان کرده بود.

این در حالی است که حضور مستشاری نظامیان جمهوری اسلامی ایران در سوریه، بنا به درخواست دولت قانونی سوریه بوده است.

مقداد در حاشیه جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در سفارت تهران در دمشق برگزار شد، به روزنامه الوطن سوریه گفت که رژیم صهیونیستی «باید آگاه باشد و بداند که سوریه در برابر ظلم سکوت نخواهد کرد».

وی با بیان این مطلب، افزود: «زمان آن خواهد رسید که اسرائیل بداند سوریه در وقت مناسب پاسخ تمامی این تجاوزات را خواهد داد».

این دیپلمات سوری ضمن انتقاد از تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملتهای فلسطین و سوریه، ادامه داد: «سوریه همان گونه که همپیمانان خود را فراموش نمی‌کند، کسانی را که به آن تجاوز کرده‌اند، نیز فراموش نخواهد نکرد».

مقداد در پایان خاطر نشان کرد: «اشغالگر اسرائیلی در سرزمینهای عربی حضور دارد. اسرائیل فلسطین، جولان و بخشی از جنوب لبنان را اشغال کرده و برای حمله به کشورهای ما نیاز به بهانه ندارد؛ زیرا ماهیت تجاوزگری، در رژیم نژادپرست صهیونیست، نهادینه است».

با حضور متجاوزانه ترکیه در سوریه مقابله می‌شود

در همین ارتباط، «ایمن سوسان» معاون وزیر خارجه سوریه که در این جشن شرکت داشت، حضور ترکیه در سوریه بدون موافقت دولت قانونی این کشور را «تجاوزگری» دانست که «باید با همه ابزارها در برابر آن مقاومت کرد».

سوسان با تأکید بر لزوم اخراج نیروهای خارجی به ویژه نیروهای ترکیه از سوریه، تصریح کرد: «رژیم ترکیه از آغاز بحران، علیه سوریه توطئه کرد و حامی اصلی تروریسم بوده است. وظیفه ما نیز این است که برای تضمین احترام به حاکمیت کشور خود فعالیت کنیم و به هر گونه حضور خارجی پایان دهیم».

وی با بیان اینکه استان ادلب نیز آزاد خواهد شد، خاطر نشان کرد: «ما به سمت نابودی تروریسم و نجات سوریه از این شر ادامه می‌دهیم تا آخرین وجب از خاک جمهوری عربی سوریه را پاکسازی کنیم. هیچ‌ کس در این زمینه نمی‌تواند خط قرمزی برای ما ترسیم کند».

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : پاسخ سوریه به رجزخوانی‌های رژیم صهیونیستی

پاسخ سوریه به رجزخوانی‌های رژیم صهیونیستی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش