چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
وکلای مدیر ارشد هواوی: جرایم ادعایی آمریکا در کانادا جرم نیستند

وکلای مدیر ارشد هواوی: جرایم ادعایی آمریکا در کانادا جرم نیستند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از آسین ایج، این وکلا می‌گویند منگ وانژو که دختر مؤسس شرکت هواوی نیز هست نباید به هیچ وجه به آمریکا تحویل داده شود، زیرا اقدامات وی بر اساس قوانین کانادا جرم محسوب نمی‌شود.

قرار است جلسه دادگاه برای رسیدگی به این موضوع روز دوشنبه در کانادا برگزار شود. مدیر ارشد امور مالی هواوی به دور زدن تحریم‌های اقتصادی آمریکا بر علیه ایران متهم شده و کاخ سفید خواستار استرداد وی به این کشور است.

هواوی برترین شرکت فناوری چین در جهان است و پکن معتقد است اقدامات آمریکا بر علیه منگ وانژو با اغراض سیاسی در حال انجام است و هدف از آن مقابله با رشد اقتصادی روزافزودن چین است.

وکلای مدیر ارشد امور مالی هواوی می‌گویند آمریکا قصد دارد دامنه تحریم‌های داخلی خود را به دیگر کشورها تسری دهد و به منظور اقناع مقامات کانادایی اقدامات منگ وانژو را کلاهبرداری جلوه دهد. این در حالی است که وی هیچ اقدام کلاهبردارانه ای انجام نداده است.

منگ وانژو در اواخر سال ۲۰۱۸ در فرودگاه ونکوور کانادا به درخواست دولت امریکا دستگیر شد و از آن زمان مورد پیگرد قضائی قرار دارد. وکلای وی می‌گویند بر اساس قوانین کانادا تجارت با ایران غیرقانونی نیست و لذا وی را نمی‌توان بدین علت به کلاهبرداری و تخلف متهم کرد. آنها تاکید می‌کنند که کانادا نه تنها کسب و کار بانک‌ها را با سازمان‌ها و مؤسسات فعال در ایران قانونی می‌داند، بلکه آنها را به این کار تشویق هم می‌کند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: وکلای مدیر ارشد هواوی: جرایم ادعایی آمریکا در کانادا جرم نیستند

وکلای مدیر ارشد هواوی: جرایم ادعایی آمریکا در کانادا جرم نیستند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش