• Home
  • وضعیت بازار بورس با حضور وزیر اقتصاد بررسی شد

وضعیت بازار بورس با حضور وزیر اقتصاد بررسی شدغلامرضا مرحبا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: این جلسه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان بورس اوراق بهادار برای بررسی وضعیت بازار سرمایه و مشکلات آن تشکیل شد.

وی بیان کرد: در ابتدا محسن علیزاده، نماینده ناظر مجلس در شورای عالی بورس به ارائه گزارشی پرداخت و به مواردی همچون ناترازی در بازار سرمایه، جلوگیری از قیمت گذاری‌های دستوری، عدم اتخاذ تصمیم‌های عجولانه و یک شبه، نظارت‌های سیستمی در بازار سرمایه، کاهش دخالت‌های سیستمی، لزوم توجه همه ارکان دولت به بازار سرمایه، شفاف‌سازی در بحث سازمان بورس و ایجاد کانون سهام‌داران حقیقی اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر اقتصاد نیز طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار را بستری مناسب دانست و پیشنهاد کرد کمیته‌ای مشترک تمامی زوایای طرح را بررسی کند تا حاوی تمام نقاط مشترک مدنظر دو طرف باشد.

مرحبا با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: رئیس سازمان بورس در خصوص شفاف‌سازی دارایی شرکت‌ها و شفاف‌سازی دعاوی حقوقی در سامانه کدال مباحثی را مطرح کرد. طبق گزارش‌های ارائه شده توسط وی کمیته مشترکی بین بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل شده تا فعالیت‌های تأمین سرمایه و پرداخت سود از طریق سیستم بانکی را رسیدگی کند چرا که حجم نقدینگی بسیار زیاد است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده عرضه‌های اولیه‌های خوبی در راه هستند که اگر شرایط بازار مقداری بهتر شود، قابلیت عرضه دارند. شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در حال عرضه به بازار اوراق بهادار هستند و اولین آن‌ها به بازار عرضه شده و در تابلو قرار گرفته است.

مرحبا بیان کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کمیته مشترک بررسی طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار استقبال کرد. علاوه بر این در حوزه رمزها نیز مباحثی مطرح و مقرر شد این حوزه خصوصاً رمزارزهای با منشأ خارجی هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند تا سرمایه‌گذاری‌ها در فضای مطمئنی انجام شوند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : وضعیت بازار بورس با حضور وزیر اقتصاد بررسی شد

وضعیت بازار بورس با حضور وزیر اقتصاد بررسی شد