چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
وزیر خارجه چین اقدامات تحریک آمیز آمریکا را محکوم کرد

وزیر خارجه چین اقدامات تحریک آمیز آمریکا را محکوم کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، در پی اقدامات تلافی جویانه واشنگتن و پکن در بستن کنسولگری‌های کشور مقابل، «وانگ ئی» وزیر خارجه چین روز سه شنبه این اقدامات آمریکا را «اقدام تحریک آمیز و بی پروایانه برای رویارویی» خواند و آن را محکوم کرد.

وانگ ئی در یک تماس تلفنی با «ژان ایو لودریان» همتای فرانسوی خود هشدار داد که روابط چین- آمریکا ممکن است «در ورطه رویارویی سقوط کند».

وی بدون اشاره مستقیم به زیاده خواهی مقامات آمریکا، خواستار ایستادگی جامعه بین الملل در برابر «هرگونه اقدام یکجانبه یا هژمونیک» شد.

این دیپلمات بلندپایه چین همچنین خواهان برقراری یک «ارتباط عقلانی» میان مقامات پکن و واشنگتن شد.

لازم به ذکر است که بنا به دستور مقامات پکن و در اقدامی تلافی جویانه نسبت به تعطیلی کنسولگری چین در شهر «هیوستون» تگزاس، پرچم ملی آمریکا از ساختمان کنسولگری این کشور در شهر «چنگدو» پایین کشیده شد.

طبق گزارش رسانه‌های محلی چین، این پرچم ساعت ۶:۱۸ دقیقه صبح روز ۲۷ اُم ژوئیه به وقت محلی پایین کشیده شد.

مقامات چین اعلام کردند که تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو «پاسخی قانونی و لازم» به «اقدامات نابخردانه» واشنگتن در خصوص اماکن دیپلماتیک چین در هیوستون تگزاس بود.

گفتنی است که دولت آمریکا سه شنبه گذشته (۲۱ ژوئیه) به دیپلمات‌های چین دستور داد ظرف ۷۲ ساعت کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس آمریکا را تعطیل کنند. «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص علت این تعطیلی مدعی شد: «[چین] سالهاست که در حوزه جاسوسی گسترده و غیرقانونی و انجام عملیات‌های نفوذ در سرتاسر آمریکا علیه مقامات دولت و شهروندان این کشور فعالیت دارد».

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : وزیر خارجه چین اقدامات تحریک آمیز آمریکا را محکوم کرد

وزیر خارجه چین اقدامات تحریک آمیز آمریکا را محکوم کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش