دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
وزیر بازرگانی بیاید مشکل دوچرخه دزدی حل می شود؟!

وزیر بازرگانی بیاید مشکل دوچرخه دزدی حل می شود؟!


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، آفتاب یزد نوشت: روز گذشته پایگاه خبری «عصر جنوب» ویدئویی را منتشر کرد که قابل تأمل بود.طبق ادعای این پایگاه خبری و آنچه در فیلم مشخص بود خودرویی در کنار یک کودک که در حال بازی با دوچرخه خود است ترمز می‌کند و در کمال ناباوری راننده خودرو سفید رنگ، دوچرخه را داخل خودرو گذاشته و می‌رود. کودک هم گریه کنان به دنبال خودرو و سارق می‌دود.
در اینکه سارق دوچرخه آن کودک بی نوا، انسان بی شرف و بی وجدانی بوده شکی نیست. دزدی در هر صورت و نوع آن پدیده‌ای قبیح و زشت است اما سرقت از یک کودک و آن هم وسیله بازی او که آنچنان ارزش مادی ندارد انتهای پلیدی است.
به هرحال عرضم در این وجیزه کوتاه اینجاست، تکلیف این سارق روشن است و سخن زیادی نمی‌توان درباره وی گفت اما موضوع اصلی که باید به آن پرداخته شود و مسئولین نیز نسبت به آن هشیار باشند معضل افزایش بزه است. البت مسئولان مرتبط از جمله مسئولان خدوم ناجا در این مورد سخنان بسیاری مطرح کرده و تذکر داده اند که افزایش مشکلات اقتصادی منجر به رشد بزه شده است. اما آیا آنان که باید بشنوند و تجدیدنظر نمایند این هشدارها را جدی گرفته اند؟
این موضوع یک زنگ خطر و هشدار برای مدیران و مسئولان مرتبط است. افزایش و استمرار تورم کمرشکن تنها از قدرت خرید مردم کم نمی‌کند بلکه بحث امنیت را نیز تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.در چند ماه اخیر اخبار متعددی از زورگیری‌های خشن منتشر شده و حتی علی دایی نیز طعم آن را چشیده اما کم کم داریم به سمتی می‌رویم که سارقان حتی به کودکان و خردسالان نیز رحم نمی‌کنند.
در چنین شرایطی عبور از مناطق به نسبت خلوت و در ساعت‌های خاص قطعاً غیر ممکن می‌شود و حتی به جایی می رسیم که جرأت نخواهیم کرد فرزندان خود را برای یک خرید ساده و یا مدرسه و بازی به بیرون از خانه هدایت کنیم.
تکلیف مسئولان در این موضوع روشن است. گرانی افسارگسیخته در حال از بین بردن و تغییر بسیاری از معادلات است و متأسفانه برخی مسئولان متوجه این مهم نیستند و تنها سعی دارند با بازی با کلمات و دادن آدرس غلط به رسانه‌ها قسر در بروند.موضوع اقتصادی کم اهمیت نیست و می‌تواند تمام داشته‌های یک جامعه را از بین ببرد. بعید است مشکل با آمدن وزیر بازرگانی نیز حل شود!

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : وزیر بازرگانی بیاید مشکل دوچرخه دزدی حل می شود؟!

وزیر بازرگانی بیاید مشکل دوچرخه دزدی حل می شود؟!

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش