جمعه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
وزیران دفاع ۱۲ کشور سرکوب خونین اعتراضات میانمار را محکوم کردند

وزیران دفاع ۱۲ کشور سرکوب خونین اعتراضات میانمار را محکوم کردند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیران دفاع ۱۲ کشور از جمله آمریکا، بریتانیا، ژاپن و استرالیا سرکوب خونین نظامیان در میانمار را محکوم کرده‌اند.

تنها در روز گذشته شمار کشته‌شدگان در اعتراضات این کشور به دست‌کم ۹۱ نفر رسید و تاکنون حداقل ۴۲۳ نفر از معترضان با ضرب گلوله نظامیان میانمار کشته شده‌اند.

شنبه مصادف با روز «نیروهای مسلح» در میانمار بود و در این روز رژه بزرگ نیروهای مسلح برگزار شد. به موازات آن نیروهای امنیتی در این روز به روی معترضان خواهان دموکراسی آتش گشودند و در شهرهای مختلف این کشور با معترضان درگیر شدند.

بیانیه مشترک وزرای دفاع ۱۲ کشور می‌گوید «یک ارتش حرفه‌ای، تابع استانداردهای بین‌المللی و مسئول محافظت از مردم است، نه آسیب رساندن به آنها».

این بیانیه از ارتش میانمار خواسته‌است خشونت‌ها را متوقف کرده و تلاش کند احترام و مشروعیت از دست رفته خود را در میان مردم میانمار احیا کند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : وزیران دفاع ۱۲ کشور سرکوب خونین اعتراضات میانمار را محکوم کردند

وزیران دفاع ۱۲ کشور سرکوب خونین اعتراضات میانمار را محکوم کردند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش