• Home
  • وجود نگاه علمی زمینه ساز توسعه ورزش می شود

وجود نگاه علمی زمینه ساز توسعه ورزش می شودبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، شامگاه چهارشنبه با حضور عباس خواجه اورسجی رئیس فدراسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران، مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و جمعی از مسئولان مدیریت شهری مراسم تجلیل از ملی پوشان گیلانی تیم ملی کبدی و تیم منتخب بانوان استان گیلان در هتل المپیک رشت تجلیل شد.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در این مراسم با تاکید بر حمایت از ورزشکاران هیات کبدی این استان، اظهارکرد: یکی از اهداف ورزش و جوانان گیلان حمایت از همه رشته های ورزشی به ویزه کبدی که گیلان ظرفیت خوبی در آن دارد، است. 

مریم بخشی با اشاره به پتانسیل استان گیلان در حوزه ورزشی، افزود: برنامه ریزی لازم برای توسعه ورزش استان صورت گرفته و امیدواریم از این پس شاهد اتفاقات خوب در حوزه ورزشی استان گیلان به ویژه رشته کبدی باشیم.

ضرورت وجود نگاه ملی با رویکرد همبستگی در ورزش

در ادامه این مراسم رئیس فدراسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قدمت ۱۵ ساله این رشته ورزشی، اظهارکرد: به رغم وجود مشکلات فراوان در مسیر این رشته جای خوشحالی است بعداز این مدت کبدی ایران در چنین جایگاهی قرار گرفته است.

عباس اورسجی با بیان اینکه هند چندین باشگاه رسمی و غیررسمی در زمینه ورزش های کبدی دارد، گفت: تیم ملی کبدی ایران با توانمندی بالا موفق به کسب مدال طلا دربازی های آسیایی جارکارتای اندونزی شد.

وی بر لزوم وجود تعامل برای توسعه ورزش کبدی تأکید و تصریح کرد: وجود نگاه علمی به ورزش زمینه ساز ارتقای رشته های ورزشی و کسب جایگاه مناسب می شود.

اورسجی با اشاره به اینکه ورزش یک پدیده اجتماعی بسیار اثرگذار است، اظهارکرد: درب فدراسیون کبدی به روی تمام کسانی که به دنبال توسعه و ارتقای و رشد این ورزش هستند باز بوده و ما از نظرات و انتقادات استقبال می کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت وجود نگاه ملی به ورزش، گفت: زمانی که از ورزش صحبت می شود باید مرزهایی استانی برداشته شده و نگاه ملی با رویکرد همبستگی در راستای رشد ورزش به وجود آید. زیرا ورزش سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود. 

در پایان این مراسم از جمعی از ورزشکاران رشته کبدی استان گیلان تجلیل شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: وجود نگاه علمی زمینه ساز توسعه ورزش می شود

وجود نگاه علمی زمینه ساز توسعه ورزش می شود