• Home
  • واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح جوسازی است

واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح جوسازی استبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، سردار غلامرضا جلالی امروز در حاشیه همایش پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران درباره طرح واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح (سازمان پدافند غیرعامل) و احتمال تحریم اینترنت توسط امریکا در صورت اجرای این طرح، گفت: این موضوعاتی که مطرح می شود یک سری شایعه و یا تحلیل غلط مسئله است.

وی افزود: مبدأ تهیه طرح، مرکز پژوهش های مجلس و نام آن، ساماندهی شبکه های اجتماعی است. بر این اساس پیش بینی شده برای سیاست گذاری و واگذاری مجوز به شبکه های اجتماعی شورایی تشکیل شود که سازمان پدافند غیرعامل نیز در آن حضور داشته باشد.

سردار جلالی با اشاره به اینکه حدود ۱۳ سازمان در این شورا حضور دارند، تصریح کرد: ارائه دهنده این طرح سازمان پدافند غیرعامل نبود و ما فقط در این شورا یک سری وظایف را برعهده خواهیم داشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: موضوع دیگری که در این طرح دیده شده است، مربوط به مرزبانی سایبری است که گیت وی اینترنت مرز سایبری کشور را تشکیل می دهد و مرزبانی آن، تنها در اختیار یک دستگاه نیست. همانطور که مرزبانی فیزیکی تنها مربوط به یک نهاد و سازمان نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در فضای سایبری، مرزی وجود دارد که در آن باید مشارکت همه دستگاه های مسئول و دارای وظیفه در حوزه مشخص باشد، گفت: در این طرح نیز این موضوع پیش بینی شده و بحث انحصار سازمان پدافند غیرعامل مطرح نیست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با تأکید بر اینکه در این طرح، بیشتر فرافکنی هایی مطرح شده که مناسب نیست خاطرنشان کرد: باید به این مسئله واقعی تر نگاه کرد.

سردار جلالی درخصوص اینکه گفته می شود مرز دیجیتالی وجود ندارد، ادامه داد: ما در فضای سایبر دو مفهوم متناقض داریم که نخست به فضای بی مرزی مربوط می شود اما مفهوم دوم بحث قلمرو دیجیتال است. تمام کشورهای دنیا برای خود در فضای سایبر قلمرو تعیین کرده اند و در غیر این صورت تمامی داده های فضای مجازی قابل حفاظت نخواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه تاکنون مدیریت اینترنت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام می شد و چرا طرح واگذاری این مدیریت از سوی مجلس مطرح شده است، اضافه کرد: این موضوع باید از طرف مجلس پاسخ داده شود و هدف از این طرح، واگذاری به نیروهای مسلح نبوده و بیشتر یک جوسازی از سوی برخی است که قصد دارند موضوع را انحصاراً برای خود داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تأکید کرد: مرز کشور دست یک نهاد نیست و در زمینه مرز سایبری نیز مفهوم این نیست که تنها یک سازمان آن را مدیریت کند.

ادامه دارد…

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح جوسازی است

واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح جوسازی است