سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
واکنش قطر به هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی: برای حفظ امنیت،امیدواریم چنین تجاوزی در آینده تکرار نشود

واکنش قطر به هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی: برای حفظ امنیت،امیدواریم چنین تجاوزی در آینده تکرار نشود


وزارت امور خارجه قطر تاکید کرد که دولت قطر اقداماتی را که امنیت حمل و نقل دریایی بین المللی و حرکت کشتی ها و نفتکش ها را مختل کند، به طور کامل رد می کند.

این وزارتخانه بر لزوم رعایت معاهدات و هنجارهای بین المللی ناوبری در سراسر جهان از سوی همه کشورها تاکید کرد.

سازمان بازرگانی دریایی ارتش انگلیس اعلام کرد که یک فروند کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی اواخر پنجشنبه شب در شمال شرقی جزیره «مصیره» کشور عمان و در فاصله نزدیک به ۳۰۰ کیلومتری مسقط پایتخت این کشور واقع در شبه جزیره عربی رخ داده و انگیزه آن، دزدی دریایی نبوده است.

پس از این بیانیه رژیم صهیونیستی جمهوری اسلامی ایران را متهم به دست داشتن در این حادثه کرد . آمریکا و وانگلیس هم از این ادعای تل آویو حمایت کردند.

این اتهام زنی‌ها علیه ایران در حالی بیان می شود که سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری این هفته خود در مورد اتهامات مطرح شده از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به ایران در مورد دست داشتن تهران در حمله به  نفتکش اسراییلی و تلاش این رژیم برای مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل گفت که رژیم اشغالگر قدس باید دست از این اتهام زدن های واهی بردارد و تاکید کرد که این بار اول نیست که این رژیم اشغالگر چنین اتهاماتی را متوجه کشور ما می کند.

وی با بیان اینکه این رژیم هر جایی که رفته با خود ناامنی، ترور و وحشت برده است، تصریح کرد: مسئولیت وضعیت فعلی بر عهده آنانی است که پای رژیم صهیونیستی را به منطقه باز کرده‌اند. آنها باید بدانند با این فرافکنی‌ها دردی از دردهایشان دوا نمی‌شود و هر کس باد بکارد طوفان درو می‌کند. ایران لحظه ای در دفاع از امنیت خود و منافع مردمش تردید نمی کند.

خطیب زاده با بیان این که انجام این فرافکنی ها از سوی رژیم صهیونیستی چیز جدیدی نیست ادامه داد: هر وقت اتفاق خوبی در منطقه رخ می دهد ما این فرافکنی ها را از سوی مقامات این رژیم مشاهده می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این بیانیه‌های هماهنگ شده بخودی خود حاوی فرازهایی متناقض است، بگونه‌ای که ابتدا بدون ارائه هرگونه سند و مدرک به جمهوری اسلامی ایران اتهام می‌زند و متعاقبا از “احتمال” آن سخن می‌گوید!

خطیب‌زاده روز گذشته هم با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مدافع و حامی تردد امن و بی‌ضرر کشتی‌ها در خلیج فارس و آب‌های بین‌المللی است، گفت: ایران بیشترین مرز آبی را در خلیج فارس داشته‌ و همواره آماده همکاری در زمینه تامین امنیت دریانوردی در آن با کشورهای منطقه است و حضور و مداخلات نیروهای فرامنطقه ای در آبهای خلیج فارس و کشورهای حاشیه آن را مخل ثبات و امنیت منطقه می‌داند.

۳۱۰ ۳۱۰

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : واکنش قطر به هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی: برای حفظ امنیت،امیدواریم چنین تجاوزی در آینده تکرار نشود

واکنش قطر به هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی: برای حفظ امنیت،امیدواریم چنین تجاوزی در آینده تکرار نشود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش