دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
واکسن کرونای مدرنا در یک قدمی تایید سازمان غذا و دارو آمریکا

واکسن کرونای مدرنا در یک قدمی تایید سازمان غذا و دارو آمریکا


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، سازمان غذا و دارو آمریکا اعلام کرد به سرعت مشغول نهایی سازی و اجازه استفاده اضطراری از واکسن کووید ۱۹ مدرنا است.

این در حالی است که روز گذشته یک پنل مستقل از کارشناسان به دولت آمریکا توصیه کرد اجازه استفاده اضطراری از واکسن کووید ۱۹ توسعه یافته در شرکت مدرنا برای بزرگسالان را صادر کند تا مسیر برای تایید قانونی این واکسن در آمریکا هموارتر شد. ۲۰ نفر از اعضای این کمیته ۲۱ نفری به این توصیه رأی داده بودند.

البته سازمان غذا و دارو ملزم به پیروی از رأی این گروه نیست اما بیشتر اوقات رأی این کمیته در تصمیمات سازمان تاثیرگذار است.

از سوی دیگر «استفن هان» کمیسیونر این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد به مراکز کنترل بیماری و پیشگیری نیز پیامی در این زمینه ارسال شده تا آنها نیز برنامه خود برای توزیع واکسن را تنظیم کنند.

نتایج آخرین مرحله آزمایش بالینی این واکسن نشان دهنده ۹۴ درصد کارآمدی آن در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ است. میزان کارآمدی این واکسن تقریباً با واکسن فایزر برابر است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: واکسن کرونای مدرنا در یک قدمی تایید سازمان غذا و دارو آمریکا

واکسن کرونای مدرنا در یک قدمی تایید سازمان غذا و دارو آمریکا

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش