شنبه , ۹ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
واکسن کرونای روس‌ها ۲ هفته دیگر می‌آید

واکسن کرونای روس‌ها ۲ هفته دیگر می‌آید


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از سی ان ان، علیرغم ابهاماتی که در مورد امنیت و کارایی این واکسن وجود دارد، روسیه قصد دارد به اولین کشور جهان مبدل شود که واکسن کرونا را به شهروندان خود تزریق می‌کند تا آنها در برابر این ویروس موذی مصون شوند.

مقامات روس به شبکه سی ان ان گفته‌اند که امیدوارند تا ۱۰ آگوست این واکسن را آماده کنند. واکسن یادشده توسط مؤسسه گامالیا که در مسکو واقع است تولید شده و قرار است ابتدا به فعالان حوزه بهداشت و درمان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، تزریق شود.

کریل دیمیتریو رئیس بنیاد دولتی رفاه روسیه که هزینه تولید این واکسن را متقبل شده این موفقیت را مشابه با لحظه پرتاب فضاپیمای اسپوتنیک روسیه به فضا توصیف کرده که موجب شگفتی آمریکایی‌ها شد. دولت روسیه تلاش زیادی برای تولید سریع این واکسن به عمل آورده تا برتری فناورانه روسیه بر آمریکا را ثابت کند.

در مورد ویژگی‌های علمی این واکسن خبری منتشر نشده و مراحل تست انسانی آن نیز کوتاه شده تا واکسن مذکور به سرعت روانه بازار شود.

در حال حاضر برخی کشورهای جان مرحله آزمایشی سوم این واکسن بر روی انسان‌ها را طی می‌کنند. اما روسیه بعد از تکمیل مرحله دوم آزمایش این واکسن تا سه روز دیگر بر روی سربازان خود، مرحله سوم آزمایش آن را همزمان با تزریق عمومی آن به کادر درمان این کشور تکمیل می‌کند.

مقامات روس می‌گویند علت تکمیل سریع این واکسن آن است که واکسن کرونای این کشور نسخه‌ای تحول یافته از واکسن دیگری است که قبلاً برای مقابله با بیماری دیگری به کار رفته بود.

شرکت مدرنا نیز که واکسن خود را با حمایت دولت آمریکا می‌سازد، واکسن کرونا را با تغییراتی بر روی واکسن ویروس MERS تولید می‌کند.

تا به حال بیش از ۲۰ کشور جهان شامل، هند، برزیل و عربستان سعودی برای خریداری واکسن کرونای روسیه اظهار علاقه کرده‌اند.

روسیه نرخ ابتلای بالایی به ویروس کرونا دارد و تعداد موارد تأیید شده این بیماری در روسیه از مرز ۸۰۰ هزار مورد گذشته است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: واکسن کرونای روس‌ها ۲ هفته دیگر می‌آید

واکسن کرونای روس‌ها ۲ هفته دیگر می‌آید

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش