یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
واکسن کرونای استنشاقی وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

واکسن کرونای استنشاقی وارد مرحله آزمایش بالینی می شود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان انگلیسی تصمیم دارند آزمایشی کوچک برای مقایسه عملکرد دو واکسن بالقوه ویروس کرونا انجام دهند که به جای تزریق، افراد آن را استنشاق می کنند.

در همین راستا روز گذشته پژوهشگران امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد در بیانیه ای اعلام کردند برای تست این واکسن که با همکاری یکدیگر توسعه داده اند یک آزمایش بالینی با حضور ۳۰ نفر  انجام می دهند. 

در این آزمایش بالینی قطرات واکسن به شکل آئروسل یا مه و به وسیله دستگاه نبولایزر و ماسک یا ابزارهایی مشابه به بدن داوطلبان منتقل می شود. از همین شیوه برای انتقال داروهای آسم به بدن نیز استفاده می شود. نکته مهم در این روش آن است که دستگاه تنفسی افراد به طور مستقیم هدف گرفته می شود.

البته  این دانشگاه ها مشغول آزمایش بالینی واکسن هایی در مقیاس بزرگتر هستند، اما این فرایند خاص برای بررسی تاثیرگذاری واکسن در حالت استنشاقی انجام می شود.

دکتر کریس چیو از امپریال کالج لندن و محقق ارشد این پژوهش می گوید: شواهد ما نشان می دهد انتقال واکسن آنفلونزا به وسیله اسپری دماغی می تواند از افراد در برابر این ویروس محافظت کند و همچنین انتقال بیماری را کاهش می دهد.

چیو معتقد است چنین روشی درباره کووید۱۹ نیز کارآمد است.

او در ادامه بیانیه می نویسد: بررسی تاثیرگذار بودن انتقال مستقیم واکسن به دستگاه تنفسی در مقایسه با تزریق آن به ماهیچه، برای ما اهمیت زیادی دارد.

در حال حاضر افراد بین ۱۸ تا ۵۵ سال برای شرکت در این آزمایش بالینی استخدام می شوند و محققان امیدوارند تا در آینده نزدیک واکسیناسیون مردم در لندن را آغاز کنند.

پژوهش های قبلی نشان داده بود انتقال واکسن از طریق استنشاق در مقایسه با تزریق به دوز کمتری نیاز است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: واکسن کرونای استنشاقی وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

واکسن کرونای استنشاقی وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش