چهارشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
واکسن کرونای آکسفورد در بدن آنتی بادی تولید می کند

واکسن کرونای آکسفورد در بدن آنتی بادی تولید می کند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از بی بی سی، محققان انگلیسی اعلام کرده اند واکسن بالقوه ای که دانشگاه آکسفورد برای مقابله با ویروس کرونا توسعه داده به واکنش قدرتمند سیستم ایمنی بدن داوطلبان در آزمایش های بالینی منجر شده است.

نتایج آزمایش های بالینی با حضور ١٠٧٧ شرکت کننده نشان داد، این واکسن به ایجاد آنتی بادی و سلول های تی در بدن افراد منجر می شود که با ویروس کرونا مقابله می کنند. 

هرچند این نتایج بسیار نویدبخش است، اما هنوز با قطعیت نمی توان اعلام کرد این واکسن در آزمایش های وسیع تر  در آینده به ایجاد مقاومت کافی در بدن انسان ها منجر می شود یا خیر. 

واکسن توسعه یافته در دانشگاه آکسفورد ChAdOx1 nCoV-19 نام دارد و از نسخه مهندسی ژنتیک شده ویروسی توسعه یافته ای است که به ایجاد سرماخوردگی در شامپانزه منجر می شود. در حقیقت ویروس مذکور تغییرات زیادی یافته تا در بدن انسان عفونت به وجود نیاورد و علاوه بر آن شبیه ویروس کرونا باشد. 

به نوشته نشریه گاردین، پروفسور سارا گیلبرت از موسسه جنر در دانشگاه آکسفورد می گوید: نتایج آزمایش ها نشان داد پس از تزریق یک دوز واکسن در بدن انسان سطح مقاومت قابل قبولی نسبت به ویروس کرونا به وجود می آید.   

نتایج اولیه آزمایش های بالینی این واکسن در نشریه لنست مدیکال ژورنال منتشر شده است.

طبق گزارش موجود تاثیرگذاری واکسن با توجه به میزان آنتی بادی و سلول های تی به وجود آمده در جریان خون داوطلبان سنجیده شده است.

این در حالی است که دولت انگلیس از هم اکنون ١٠٠ میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: واکسن کرونای آکسفورد در بدن آنتی بادی تولید می کند

واکسن کرونای آکسفورد در بدن آنتی بادی تولید می کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش