واحدهای صنعتی هرمزگان تنها ۳ درصد از برق تولیدی را مصرف می کنند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: واحدهای صنعتی هرمزگان تنها ۳ درصد از برق تولیدی را مصرف می کنند خبر اقتصادی:

محمد ذاکری روز سه شنبه در گفت و گو با گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۶۲ واحد صنعتی مشترک این شرکت هستند که حدود ۲ درصد تعداد مشترکان را تشکیل می دهد.
وی با اشاره به برق رسانی به ۳۸ واحد صنعتی استان از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، خاطر نشان کرد: مشترک‌های صنعتی شرکت توزیع برق استان می‌ توانند برای کاهش مصرف برق، کاهش هزینه‌ها و استفاده از طرح‌های تشویقی قرارداد همکاری با این شرکت منعقد کنند.
این مقام مسئول تصریح کرد: در کنار طرح های صنعتی، طرح های شیلاتی نیز به عنوان عامل مهم در توسعه اقتصادی استان از اهمیت و اولویت بالایی در پشتیبانی و سرویس دهی این شرکت قرار دارند.
ذاکری بیان داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده برق رسانی به شش سایت چارک، شور اول و دوم، یکدار و دو سایت پرورش میگو در سیریک نیز تا دهه فجر امسال انجام خواهد شد.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر صرفه جویی در مصرف برق به منظور پیشگیری از هرگونه خاموشی در روزهای گرم ، گفت: ساعت اوج مصرف برق در استان ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۱۹ تا ۲۳ است که با مدیریت مصرف و صرفه جویی در زمان اوج مصرف خاموشی در روزهای گرم نخواهیم داشت.
در حال حاضر از حدود ۶۴۰هزار مشترک برق هرمزگان، ۸۲ درصد مشترکان خانگی هستند که این مشترکان ۶۴ درصد مصرف انرژی برق را به خود اختصاص داده اند.
با توجه به شرایط آب و هوایی خاص هرمزگان و لزوم بهره مندی همه از نعمت برق، رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکان امری مهم و ضروری به منظور پیشگیری از خاموشی های احتمالی است.
به گفته کارشناسان حوزه انرژی برق، از جمله وسایل پرمصرف برقی کولرهای گازهای است که می توان با تنظیم آن در دمای ۲۴ تا ۲۶ درجه مصرف برق را کاهش داد.
ساعت اوج مصرف برق ۱۳ تا ۱۷ و ۱۹ تا ۲۳ است که مدیریت مصرف آن به ویژه در ساعت های اوج نقش مهمی در پیشگیری از خاموشی دارد.
استان هرمزگان که در جنوب ایران و در کنار آبهای خلیج فارس واقع شده از جمله مناطق گرم کشور است که بطورمعمول ۹ ماه از سال هوای آن گرم و شرجی می باشد.
خنک ترین روزهای هرمزگان از اوایل آذرماه تا اواخر بهمن ماه و گاهی تا اوایل اسفند می باشد و پس از آن گرمای هوا در این استان آغاز می شود.
هرمزگان هم اکنون دارای سه نیروگاه تولید برق در بندرعباس است که با بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی بندرعباس تعداد آنها به چهار واحد افزایش می یابد.
نیروگاه برق بندرعباس به عنوان یک نیروگاه پایدارکننده برق جنوب شرق کشور بشمار می‌رود و اگر زمانی نیروگاه برق بندرعباس از مدار خارج شود سه استان سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان دچار ناپایداری جریان برق می‌شود.
۷۱۹۸/ ۶۰۴۸
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : واحدهای صنعتی هرمزگان تنها ۳ درصد از برق تولیدی را مصرف می کنند

واحدهای صنعتی هرمزگان تنها ۳ درصد از برق تولیدی را مصرف می کنند

۱۶ January 2018 | 1:00 pm

دوره بازرسی جوش