هیلی: برای امنیت خاورمیانه باید درباره فعالیت‌های ایران صحبت کنیم

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: هیلی: برای امنیت خاورمیانه باید درباره فعالیت‌های ایران صحبت کنیم خبر بین المللی:

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل گروه خبری نهانه به نقل از فارس، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل ادعا کرد که برای حل مشکلات امنیتی خاورمیانه، باید درباره فعالیت‌های ایران، حزب‌الله و حماس صحبت کرد.

هیلی طی سخنرانی در نشست «کمیته امور عمومی اسرائیل آمریکا» (آیپک) گفت: «اگر می‌خواهیم درباره امنیت در خاورمیانه صحبت کنیم (مشکل اسرائیل نیست) بلکه باید درباره ایران، سوریه، حزب‌الله، حماس و یمن صحبت کرد.»

هیلی با ادعای اینکه اسرائیل در سازمان ملل مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد، تاکید کرد: «من هرگز تسلیم زورگویی نخواهم شد. ایران و سوریه بدانند که اسرائیل تسلیم زورگویی نخواهد شد.»

وی با تقدیر از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، مدعی شد: «آمریکا، اورشلیم (قدس) را پایتخت اسرائیل نکرد، بلکه اورشلیم پایتخت اسرائیل بوده، هست و خواهد بود»

نماینده آمریکا در سازمان ملل با اشاره مجدد به جلسه مجمع عمومی سازمان ملل که در آن قطعنامه‌ای علیه تصمیم آمریکا درباره قدس تصویب شد، دوباره تهدید کرد که در آن جلسه اسم کشورهایی که رای مثبت دادند را یادداشت کرده‌اند.

تنهایی آمریکا در تصمیم درباره قدس و اعلام انتقال سفارتخانه‌شان در فلسطین اشغالی، از تل‌آویو به قدس، به قدری است که نیکی هیلی در این سخنرانی با ذوق‌زدگی از تصمیم گواتمالا برای انتقال سفارتخانه‌اش به قدس همزمان با آمریکا، تعریف کرد.

این در حالی است که اکثر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان تاکید کرده‌اند که تا زمانی که قدس به عنوان پایتخت دو دولت شناخته نشود، سفارتخانه‌هایشان را به این شهر منتقل نمی‌کنند.

در ادامه این نشست قرار است «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز سخنرانی کند.

 

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : هیلی: برای امنیت خاورمیانه باید درباره فعالیت‌های ایران صحبت کنیم

هیلی: برای امنیت خاورمیانه باید درباره فعالیت‌های ایران صحبت کنیم

۶ March 2018 | 2:35 am

دوره بازرسی جوش