سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
هند آژانس سایبری دفاعی تاسیس کرد

هند آژانس سایبری دفاعی تاسیس کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از مدیانما، هند دو سال قبل از برنامه‌های خود برای راه اندازی آژانس مذکور خبر داده بود و حالا از تأسیس قطعی آن خبر می‌دهد.

یکی از علل اصلی راه اندازی آژانس مذکور افزایش حملات سایبری به خصوص در دوره شیوع ویروس کرونا اعلام شده است. بر اساس گزارش گروه واکنش اضطراری رایانه‌ای هند موسوم به سرت – این در نیمه اول سال ۲۰۲۱ تعداد ۶۰۷۲۲۰ رویداد امنیت سایبری گزارش شده و این حملات روز به روز بیشتر و پیچیده‌تر می‌شوند.

همچنین تعداد این حملات بر علیه زیرساخت‌های حیاتی کشورها روز به روز افزایش می‌یابد و عدم جلوگیری از آن می‌تواند امنیت ملی کشورها را به خطر بیندازد. هدف آژانس یادشده مقابله با تهدیدات روزافزون سایبری کشورهایی مانند چین و پاکستان اعلام شده است.

آژانس مذکور بیش از هزار نفر کارمند دارد که در نیروهای سه‌گانه دریایی، هوایی و زمینی هند خدمت می‌کنند و گزارش‌های آن نیز به رئیس آژانس و رئیس ستاد مشترک ارتش هند ارائه می‌شود. آنان همچنین با مشاور ملی امنیت سایبری هند همکاری می‌کنند. دریاسالار موهیت گوپتا به عنوان اولین رئیس آژانس سایبری دفاعی هند منصوب شده است. تمرکز این آژانس بر روی موضوعات سایبری مرتبط با ارتش و نه موضوعات غیرنظامی است.

وزارت دفاع هند همچنین از تدوین استراتژی ملی امنیت سایبری این کشور خبر داده و افزوده که تصویب آن در مراحل پایانی است. این استراتژی موضوعات و حوزه‌هایی همچون زمامداری و داده‌ها به عنوان منابعی ملی، ایجاد قابلیت‌های بومی، بازرسی و رسیدگی سایبری، پهپادها، تمرکززدایی از مسئولیت‌های امنیت سایبری، بیمه سایبری، اینترنت اشیا، باج افزارها و غیره را در بر می‌گیرد.

در حال حاضر هند به سیاست ملی امنیت سایبری مصوب سال ۲۰۱۳ پایبند است، اما این سیاست با توجه به تحولات گسترده دنیای سایبر قدیمی و ناکارآمد شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: هند آژانس سایبری دفاعی تاسیس کرد

هند آژانس سایبری دفاعی تاسیس کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش