• Home
  • همکاری ژاپن و ایران در آسیب شناسی زلزله

همکاری ژاپن و ایران در آسیب شناسی زلزلهبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، یوکی هاروکوبایاشسی در نشست مشترک ایران و جایکا با موضوع آسیب شناسی لرزه ای ساختمان و شریان های حیاتی که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گفت: ژاپن در دهه های گذشته با انواع حوادث طبیعی مخرب مانند سیل، زلزله، طوفان، سونامی و رانش زمین مواجه بوده است که منجر به خسارت های انسانی، طبیعی و اقتصادی شده است.

وی تصریح کرد: از سال ۱۹۶۰ تاکنون ژاپن تلاش کرده که روش خود را از اقدام های پاسخ محور به پیشگیری محور تغییر دهد. بر همین مبنا تلاش هایی برای جلب مشارکت داوطلبان به صورت انفرادی و گروهی در قالب جوامع محلی شکل گرفت.

رئیس دفتر سازمان همکاری های بین المللی ژاپن افزود: علاوه بر این پس از زلزله عظیم سال ۲۰۱۱ ژاپن، این کشور تلاش کرد تا اقدامهای مرتبط با ارزیابی و مقابله با مخاطرات را بر اساس ایده کاهش مخاطرات تقویت کند. فراتر از اینها، ژاپن نقش کلیدی در تدوین سند بین المللی (کاهش مخاطرات) در سومین کنفرانس بین المللی در شهر سندای ژاپن داشت.

هاروکوبایاشسی اظهارداشت: سازمان همکاریهای بین الملی ژاپن نیز در کنار سایر دستگاه های ذیربط تمام توان خود را به کار گرفته است تا در اجرای سندی در حوزه های پیشگیری و کاهش خطرات، آماده سازی، پاسخ، بازسازی و بازتوانی همکاری کند.

وی گفت: جایکا اولویت را به پیشگیری و کاهش خطرات داده و معتقد است که سرمایه گذاری برای کاهش مخاطرات طبیعی با هدف تقویت تاب آوری، اولویت نخست همه اقدام ها در حوزه مدیریت بحران است.

رئیس دفتر سازمان همکاری های بین المللی ژاپن افزود: جایکا در سال های گذشته همکاری همه جانبه ای با سازمان های متولی در ایران و تهران در زمینه مدیریت بحران داشته که از آن جمله می توان به همکاری های گسترده با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال ۱۹۹۸ تاکنون اشاره کرد. علاوه بر ایران، جایکا همکاری نزدیکی با وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و سازمان مدیریت بحران کشور با هدف کاهش خطرات در ایران دارد و به این همکاری ادامه می دهد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: همکاری ژاپن و ایران در آسیب شناسی زلزله

همکاری ژاپن و ایران در آسیب شناسی زلزله