همکاری‌های بانکی و امنیتی و مناسبات پارلمانی محور رایزنی ظریف و رئیس مجلس ملی پاکستان

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: همکاری‌های بانکی و امنیتی و مناسبات پارلمانی محور رایزنی ظریف و رئیس مجلس ملی پاکستان در اخبار سیاسی

به گزارش گروه سیاست خارجی گروه خبری نهانه به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در اسلام‌آباد به سر می‌برد در ادامه گفت‌وگوها با مقامات این کشور با سردار ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

در این دیدار رئیس مجلس ملی پاکستان با اشاره به مناسبات بسیار خوب و نزدیک دو کشور اظهار داشت: اجلاس روسای مجالس ۶ کشور بسیار موفق بود و اجلاس بعدی را در تهران برگزار خواهیم کرد.

ایاز صادق تاکید کرد که ایران تنها یک کشور همسایه نیست بلکه یک کشور برادر و دوست پاکستان است.

ظریف در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس مجلس شورای اسلامی، بر افزایش مناسبات دوجانبه بویژه در زمینه پارلمانی تاکید کرد.

طرفین در ادامه در خصوص همکاری‌های بانکی، امنیتی و موضوعات منطقه‌ای بویژه در خصوص سوریه و یمن و نیز همکاری‌های چند جانبه گفتگو و تبادل نظر کردند.

ظریف پیش از این نیز با وزیر خارجه، نخست‌وزیر و وزیر کشور پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران شب گذشته به منظور انجام سفری سه روزه و در پاسخ به دعوت خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان در رأس یک هیأت سیاسی و اقتصادی وارد اسلام‌آباد شد و قرار است در ادامه این سفر به کراچی نیز برود. در اسلام‌آباد نشست مشترک تجاری با حضور تجار و بازرگانان ۲ کشور برگزار و در کراچی نیز قرار است نشست مشترک تجاری برگزار شود.

انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : همکاری‌های بانکی و امنیتی و مناسبات پارلمانی محور رایزنی ظریف و رئیس مجلس ملی پاکستان

همکاری‌های بانکی و امنیتی و مناسبات پارلمانی محور رایزنی ظریف و رئیس مجلس ملی پاکستان

۱۲ March 2018 | 7:59 pm

دوره بازرسی جوش