جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان

هشدار چین درباره عواقب اقدام کنگره آمریکا در حمایت از اویغورها


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از الجزیره،  سخنگوی وزارت خارجه چین امروز اعلام کرد که رای مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در تصویب طرح تحریم مقامات دولت چین در خصوص تحولات مربوط به اویغورها، بر همکاری چین و ایالات متحده در زمینه‌های مهم تاثیری منفی خواهد گذاشت.

طرح تحریم مقامات چین تنها چند روز پس از آن تصویب شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مصوبه کنگره در حمایت از حرکت اعتراضی علیه چین در هنگ‌کنگ را امضا کرد.

روز گذشته، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت ۴۰۷ رای موافق در برابر یک رای مخالف طرحی را تصویب کردند که از رئیس جمهور می‌خواهد تا تحریم‌های شدیدی را علیه جمهوری خلق چین به اجرا بگذارد. از جمله در این طرح، به تحریم «پولیتبورو » -دفتر سیاسی حزب کمونیست و از نهادهای اصلی سیاستگذاری در چین – مشخصا اشاره شده است.

تحریم مقامات ارشد چین نیز در این طرح آمده است که از جمله شامل دبیر شعبه حزب کمونیست در ایالت سین کیانگ است.

البته پیش از ارسال برای امضای رئیس جمهور آمریکا، این مصوبه باید در مجلس سنای ایالات متحده نیز تصویب شود.

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته گفت که برای حل و فصل اختلافات تجاری با چین عجله‌ای ندارد و آن را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر سال آینده موکول می‌کند.

به گفته کارشناسان، در صورت اجرایی شدن مصوبه کنگره، حل و فصل اختلافات دو طرف با دشواری بیشتری همراه خواهد شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : هشدار چین درباره عواقب اقدام کنگره آمریکا در حمایت از اویغورها

هشدار چین درباره عواقب اقدام کنگره آمریکا در حمایت از اویغورها

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش