یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
هشدار درباره «توسعه‌طلبی» عربستان در شرق یمن

هشدار درباره «توسعه‌طلبی» عربستان در شرق یمن

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، یک مسئول کمیته تحصن در استان «المهره» یمن درباره سیاست عربستان و زیاده‌خواهی آن در استان‌های شرقی یمن هشدار داد.

به گزارش وبگاه خبری متابعات، «احمد بلحاف» فعال یمنی در صفحه توئیتر خود نوشت: تحرکات ریاض در استان حضرموت (بعد از استان المهره) در چارچوب برنامه‌ها و جاه طلبی‌های آن در استان‌های شرقی یمن است.

بلحاف گفت: مردم استان‌های المهره و حضرموت بر مبنای ویژگی‌های فرهنگی و زبانی خود مخالف تحرکات سعودی‌ها هستند. امیدواریم برادران حضرموتی ما هم در قبال این نقش‌ ها که به نفع هیچ کدام از ما نیست، هوشیار باشند. همان طور که راجح و العبودی (استاندار المهره و معاون وی) نمایندگان مردم المهره نیستند.

 

یمنی‌ها توافق میان نیروهای اماراتی و دولت مستعفی یمن تحت نظارت عربستان را توطئه جدید ریاض برای چپاول استان «حضرموت» و تقویت حضورش در شرق یمن برمی‌شمرند، زیرا استان حضرموت در شرق یمن را تحت سیطره سعودی‌ها قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش‌های خبری یمنی، در  شصت سال اخیر، ریاض تلاش کرده با استفاده از جنگ‌های داخلی در یمن، اهداف توسعه طلبانه خود را در حضرموت محقق سازد. استانی که مساحت آن، یک سوم مساحت کل یمن است و با یک نوار مرزی طولانی که از «الخراخیر» تا «شروره» در «نجران» ادامه دارد، با عربستان هم مرز است.

عربستان همچنین از اواخر ۲۰۱۸ نیروهای خود را به بهانه تقویت امنیت و مبارزه با قاچاق اسلحه به المهره یمن فرستاده است. این استان  یک نوار ساحلی به طول ۱۶۰ کیلومتر و دو گذرگاه زمینی با کشور عمان و یک بندر دریایی به نام نشطون دارد. علاوه بر عربستان، امارات نیز در المهره مشغول جاسوسی است.

مجمع الجزایر سقطری در جنوب یمن هم از جمله مناطقی است که نظامیان امارات چشم طمع به آن دوخته اند مناطق مختلف این استان طی ماه‌های اخیر بارها شاهد تظاهرات اعتراضی مردم علیه اشغالگری امارات بوده است.

انتهای پیام/ص

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : هشدار درباره «توسعه‌طلبی» عربستان در شرق یمن

هشدار درباره «توسعه‌طلبی» عربستان در شرق یمن

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش