یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
هرج و مرج در بازار سکه و ارز/ دلار و سکه رکوردهای ناباورانه‌ای برجا گذاشتند

هرج و مرج در بازار سکه و ارز/ دلار و سکه رکوردهای ناباورانه‌ای برجا گذاشتند

ارز و طلا دیروز رکوردهای جدیدی ثبت کردند. دلار که این روزها مجدد سیر صعودی گرفته، برای نخستین بار، پای به کانال ۳۱ هزار تومان گذاشت و با بیش از ۱۶۰۰ تومان افزایش نسبت به روز شنبه، حدود ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورد. اما به گزارش اقتصاد نیوز، با دو اقدام بانک مرکزی، مجدد  تا حدود ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان عقب نشست. بانک مرکزی از یک سو سقف خرید بانک ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را از ۳۰۰ به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داد و از سوی دیگر اعلام کرد که روزانه ۵۰ میلیون دلار در بازار  به صورت اسکناس عرضه خواهد کرد.

به موازات تحولات نرخ ارز، سکه نیز رکورد شکنی کرد. دیروز و در شرایطی که بازارهای جهانی تعطیل بودند، قیمت هر سکه به بیش از ۱۶ میلیون و حدود ۱۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان سرک کشید اما در ادامه و همزمان با افت نرخ ارز، تا حدود ۱۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان عقب نشست. به گزارش تسنیم به نقل از کشتی آرای، با این روند تشدید نوسانات قیمت در بازار طلا و سکه، بیشتر معاملات در این بازار دیروز متوقف شد و حباب سکه به حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان رسید. در همین حال برخی صفحات در فضای مجازی مدعی استعفای همتی، رئیس کل بانک مرکزی شدند که چند منبع خبری معتبر این شایعه را تکذیب کردند.

۲۳۲۳

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : هرج و مرج در بازار سکه و ارز/ دلار و سکه رکوردهای ناباورانه‌ای برجا گذاشتند

هرج و مرج در بازار سکه و ارز/ دلار و سکه رکوردهای ناباورانه‌ای برجا گذاشتند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش