پنج شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
هاکی در مدارس مغفول مانده است/ زمین بین‌المللی نداریم

هاکی در مدارس مغفول مانده است/ زمین بین‌المللی نداریم


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، علیرضا بهرام قدیمی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه انتخابات مجمع هیئت هاکی استان سمنان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن اشاره به مشکلات رشته هاکی به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌های توپی، بیان کرد: متأسفانه هاکی با قدمت بیش از پنج دهه بعد از انقلاب توسعه نیافته است.

وی با بیان اینکه زمین چمن استاندارد بین‌المللی در کشور برای مسابقات هاکی وجود ندارد، افزود: زمین‌های هاکی در سالیان گذشته در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داشت لیکن امید است با همکاری شهرداری‌ها زمین‌های بیشتری به ویژه در بخش هاکی روی چمن در اختیار فدراسیون هاکی گذاشته شود.

رئیس فدراسیون هاکی با بیان اینکه در راستای توسعه این ورزش اقداماتی صورت گرفته که از جمله آن عقد تفاهم‌نامه همکاری با وزارت آموزش و پرورش است، بیان کرد: موضوع این تفاهم‌نامه توسعه رشته ورزشی هاکی در مدارس و شناسایی مستعدها در این رشته ورزشی است.

بهرام قدیمی با اشاره به اینکه اولین دوره رقابت‌های المپیاد دانش‌آموزی در سال ۹۹ برگزار خواهد شد، گفت: امید است این گام نخست برای استعدادیابی در زمینه هاکی باشد از سوی دیگر خوشبختانه موفقیت‌هایی رقم خورده که نشان می‌دهد که می‌توانیم در زمینه اشاعه این رشته ورزشی موفق عمل کنیم برای مثال پس از ۱۰ سال تیم بانوان ایران اسلامی به رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا اعزام شد و همچنین کسب مقام قهرمانی در رقابت‌های جهانی بلژیک و نیز موفقیت در المپیک جوانان ۲۰۲۲ سنگال در فدراسیون هدف گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، وحیدرضا میرابی با ۱۱ رأی از ۱۳ رأی اعضای هیئت به عنوان رئیس هیئت هاکی استان سمنان انتخاب شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: هاکی در مدارس مغفول مانده است/ زمین بین‌المللی نداریم

هاکی در مدارس مغفول مانده است/ زمین بین‌المللی نداریم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش