• Home
  • هاشمی: تیم ملی بسکتبال «پیر» شده است/ پشتوانه‌ها باید اضافه شوند

هاشمی: تیم ملی بسکتبال «پیر» شده است/ پشتوانه‌ها باید اضافه شوندبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، تیم ملی بسکتبال که از بهمن ماه سال ۹۶ با هدایت مهران شاهین طبع در مسابقات آسیایی، جهانی، المپیک و … شرکت داشت از این پس مصطفی هاشمی را به عنوان سرمربی در راس خود خواهد داشت.

رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ در قاره آسیا و برگزاری دیدارهای پنجره نخست این رقابت ها (اول تا ۹ آذرماه) اولین رویدادی است که تیم ملی بسکتبال و مصطفی هاشمی باید در آن شرکت کنند. بر این اساس امروز چهارشنبه مراسم معارفه مصطفی هاشمی برگزار شد تا وی به صورت رسمی همکاری با فدراسیون بسکتبال را آغاز کند.

همزمان با این مراسم، نشست خبری سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال هم برگزار شد تا وی پاسخگوی نمایندگان رسانه ها در مورد برنامه های خود برای تیم ملی، رویدادهای پیش رو، چشم انداز موردنظر و … باشد.

از اعتماد فدراسیون تشکر می کنم

مصطفی هاشمی در آغاز نشست خبری امروز که در محل فدراسیون بسکتبال (ورزشگاه آزادی) برگزار شد، گفت: از حسن اعتماد فدراسیون بسکتبال بابت سپردن این مسئولیت به من تشکر می کنم، اما ما معمولا خوش استقبال و بد بدرقه هستیم، امیدوارم مسئولیتم را خوب انجام دهم تا شرمنده نشوم. این می طلبد حمایت های لازم را داشته باشم.

کمبودها را پوشش می دهم

وی با تشکر از کادر فنی قبلی تصریح کرد: خسته نباشید به آنها می گویم، اگر نقاط قوتی بوده قطعا ادامه می دهم و کمبودها را پوشش می دهم، البته که این یک بازی نیست که فقط من شروع کرده باشم، در راه پیش رو رسانه ها باید کنار من باشند طوریکه اگر بردی به دست بیاید قطعا رسانه ها هم در آن شریک هستند.

واکنش به خداحافظی صمد نیکخواه بهرامی

هاشمی در مورد صمد نیکخواه بهرامی و خداحافظی نصف و نیمه این بازیکن، همچنین شرایط حامد حدادی و در کل برنامه های کلی خود در این زمینه گفت: در تیم ملی مربی باید سه فاکتور داشته باشد؛ اول باید نتیجه گرا باشد، در طول اردو میان بازیکنان و مربیان ارتباط زیادی شکل می گیرد و همه از این ارتباطات برد می خواهند.

وی ادامه داد: مسئله دوم تعامل است به خصوص که بازیکنان از تیم های باشگاهی مختلف وارد یک تیم می شوند، مسئله سوم هم این است که مربی تیم ملی باید استعدادیاب باشد. یعنی هر بار چند بازیکن مستعد در رنج سنی ١٨ و ١٩ سال اضافه کنیم.

باید پشتوانه سالهای آینده را اضافه کنیم

سرمربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: همین مسئله کار را سخت می کند چون همزمان با نتیجه گیری باید پشتوانه سال های آینده را هم شکل دهیم. یعنی همزمان با بدنه ای که باعث برد می شوند و امثال صمد و حامد و حتی مهدی مامدانی در آن تاثیرگذار هستند باید بازیکنان جدید را هم به تیم اضافه کنیم.

تیم ملی بسکتبال پیر شده است

هاشمی تاکید کرد: همزمان با شروع لیگ باید شناسایی بازیکنان را آغاز کنیم، بنابراین باید منتظر شروع لیگ باشیم تا بازیکنان جدید را شناسایی کنیم، همه می دانیم که تیم ملی «پیر» شده است و باید بازیکنان جدید تزریق شوند.

ادامه دارد…

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: هاشمی: تیم ملی بسکتبال «پیر» شده است/ پشتوانه‌ها باید اضافه شوند

هاشمی: تیم ملی بسکتبال «پیر» شده است/ پشتوانه‌ها باید اضافه شوند