جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
نیروهای کُرد ترکیه را به برپایی پایگاه نظامی در عراق متهم می کنند

نیروهای کُرد ترکیه را به برپایی پایگاه نظامی در عراق متهم می کنند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، شبکه العربیه روز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که گروههای شبه نظامی کُرد دولت آنکارا را به برپایی پایگاههای نظامی در شمال عراق متهم می کنند.

به گفته این گروههای شبه نظامی، برپایی این پایگاهها بخشی از عملیات تهاجمی ترکیه علیه اعضای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) بشمار می رود.

شبکه العربیه همچنین به نقل از سخنگوی یک گروه شبه نظامی کُرد اعلام کرد که نیروهای ترکیه در قالب عملیات «پنجه ببر» ۲۵ مایل در داخل خاک عراق نفوذ کرده اند و اینکه این تجاوز ترکیه به خاک عراق نقض حاکمیت این کشور است. در همین ارتباط، وزارت امور خارجه عراق نیز تاکنون در اعتراض به نقض حاکمیت این کشور با ارسال دو نامه رسمی مراتب اعتراض خود را به سفیر ترکیه در بغداد ابلاغ کرد.

گفتنی است که وزارت دفاع ملی ترکیه روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که یک تن از نیروهای نظامی این کشور در درگیری با عناصر پ ک ک در شمال عراق کشته شده است.

شایان ذکر است که آنکارا حزب کارگر کردستان (پ ک ک) را در زمره سازمانهای تروریستی قرار داده و عملیات تهاجمی علیه این گروههای شبه نظامی را از اواسط ماه ژوئن آغاز کرده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : نیروهای کُرد ترکیه را به برپایی پایگاه نظامی در عراق متهم می کنند

نیروهای کُرد ترکیه را به برپایی پایگاه نظامی در عراق متهم می کنند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش