چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
نور حاصل از برخورد ۲ سیاهچاله رصد شد

نور حاصل از برخورد ۲ سیاهچاله رصد شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از گاردین، محققان معتقدند برخورد سیاهچاله‌ها بدون هیچ نور و در تاریکی اتفاق می‌افتد. زیرا هر دو جسم آسمانی برخورد کننده نامرئی هستند.

اما اکنون پژوهشگران برای نخستین بار شواهدی بصری از برخورد ۲ سیاهچاله را رصد کرده‌اند که شعله‌ای از نور، هزاران بار درخشان‌تر از خورشید است.

این نور به برخورد یک سیاهچاله مربوط است که سال گذشته به وسیله رصد خانهLigo مشاهده شده بود.

مشاهدات جدید حاکی از آن است که در صورت وقوع این رویداد عظیم در دیسک یک سیاهچاله بسیار بزرگ‌تر اتفاق می‌افتد و گرد و غبار و گاز اطراف «رویداد» را روشن می‌کند. در نتیجه تلسکوپ‌های بصری قادر به رویت آنها می‌شوند.

متیو گراهام مولف ارشد این پژوهش در انستیتو فناوری کالیفرنیا می‌گوید: این سیاهچاله عظیم از مدت‌ها قبل متلاطم بود و ما به این نتیجه رسیدیم که شعله نور در نتیجه ادغام یک سیاهچاله است.

البته مولفان این پژوهش دلایل دیگر برای وجود این نور را رد نکرده‌اند. اما ساویک فورد یکی از مولفان پژوهش در دانشگاه نیویورک می‌گوید: تردید اندکی درباره ماهیت این رویداد وجود دارد. ما ۹۹ درصد مطمئن هستیم.

به نوشته ایندیپندنت، این رویداد S۱۹۰۵۲۱g نام گرفته و نخستین بار توسط محققان امواج گرانشی رصد شد.

این کشف جدید در یک تحقیق در نشریهPhysical Review Letters منتشر شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: نور حاصل از برخورد ۲ سیاهچاله رصد شد

نور حاصل از برخورد ۲ سیاهچاله رصد شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش