• Home
  • نمی‌توان دور ایران دیوار کشید/ ضرورت رعایت ارکان اقتصاد مقاومتی

نمی‌توان دور ایران دیوار کشید/ ضرورت رعایت ارکان اقتصاد مقاومتیبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، احمد همتی غروب پنج‌شنبه در حاشیه همایش اختراعات کشور به میزبانی استان سمنان، ضمن بیان اینکه آرامش و ثبات به کشور کمک می‌کند تا مسیر توسعه طی شود، تأکید کرد: آنچه امروز دیده می‌شود این است که عده‌ای درصدد برهم زدن ثبات هستند و یا بی‌ثباتی را تشدید کنند، اگر این فرد و یا افراد خارج از کشور باشند و غیر ایرانی باشند تکلیف روشنی دارند چراکه دوست ندارند کشورمان بااین‌همه ظرفیت به ثباتی برسد که به توسعه پایدار انجامد اما تعجب آنجا است که عده‌ای در داخل کشور نیز به این امر دامن می‌زنند.

وی بابیان اینکه این تعجب آن زمان بیشتر می‌شوند که مدعیان به بی‌ثباتی دامن بزنند، تأکید کرد: دو احتمال برای این افراد وجود دارد نخست اینکه شرایط را نمی‌دانند و یا اینکه منافعی در بی‌ثباتی دارند و گاهی نیز ترکیب این دو؛ آن زمان است که فاجعه در کشور رخ می‌دهد که شرایط نامساعد می‌شود این امر در بخش خلاقیت نیز دیده می‌شود.

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های داخلی

عضو خانه ملت گفت: جوانان و دانشگاهیان ما استعدادهای بسیار بالایی درزمینه‌های مختلف دارند اما به دلیل همان بی‌ثباتی، خنثی می‌شود و یا بهره‌وری ندارد، استعداد وقتی بروز می‌کند که زمینه مناسب برای رشد آن وجود داشته باشد که همانا ثبات و آرامش کشور، مدیریت باثبات کشور و برنامه‌ریزی، مدیران کارآمد و … محسوب می‌شود.

همتی بابیان اینکه باید چشم‌اندازی روشن را در کشور ایجاد کرد که جوان در سایه آن تولید محتوا و فکر کند، گفت: این امر سبب می‌شود تا جوانان استعدادهایشان را بروز دهند که مسئولیت اصلی آن به سیاست‌گذاران کشور برمی‌گردد اما همه باید دست‌به‌دست دهیم تا این امر تحقق یابد.

وی افزود: عده‌ای قلیل اما تأثیرگذار هستند چراکه ابزار در اختیار دارند این عده اصرار دارند که یا باید خودمان دور کشور دیوار بکشیم و یا بازی را بر هم می‌زنیم و بسیاری از موارد این امر را نیز رخ‌داده‌اند، از همین تئوریسین‌های این‌چنینی پرسش شده که کدام کشور در دنیا هستند که قطع ارتباط کرده و توسعه پیداکرده است؟ می‌گویند کره شمالی! و این تفکری است که در جامعه ما می‌خواهد بازیگر باشد اما خوشبختانه مردم و دانشگاهیان این امر را تشخیص داده‌اند.

ضرورت رعایت ارکان اقتصاد مقاومتی

نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه همچنین با ابراز اینکه اقتصاد مقاومتی ارکانی دارد که درون‌زایی و برون‌گرایی در زمره آن‌ها است، گفت: یعنی باید بتوان از هر ظرفیت داخلی به‌خوبی استفاده کرد و به هر بهانه‌ای به آن‌ها انگ نزنیم و حتی‌الامکان در حوزه نیروهای نخبه جذب حداکثری را اجرا کنیم و در کار آن با کشورهای دنیا رابطه داشته باشیم و این را نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی ترسیم کرده‌اند که به‌جز دو کشور یکی رژیم اشغال گر و دیگری آمریکا با این شرط که عدم استفاده از لوازم مصرفی باشد، می‌توانیم با سایر کشورها مراوده داشته باشیم.

همتی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند در ارتباط با آمریکا عدم استفاده از لوازم مصرفی رخ دهد و این کاملاً شفاف است که ما می‌توانیم به‌جز این موارد در سایر بخش‌ها مانند فنّاوری استفاده کنیم، تأکید کرد: معظم له فرمودند، ما باید با شرق و غرب ارتباط داشته باشیم اما برخی با استفاده از بیت‌المال و صداوسیما که مربوط به همه مردم است، نظرات شخصی یک‌دو درصد افراد کشور را غالب کنند.

وی افزود: برخی در تلویزیون ظاهر می‌شوند و با همفکرانشان می‌گویند قطع کامل ارتباطات، و معتقد هستند خودمان در داخل کشور می‌توانیم فکری به حال خودمان کنیم لذا باید گفت صداوسیما می‌بایست حرف تمام مردم و سیاست‌های کلی نظام را مطرح کند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: نمی‌توان دور ایران دیوار کشید/ ضرورت رعایت ارکان اقتصاد مقاومتی

نمی‌توان دور ایران دیوار کشید/ ضرورت رعایت ارکان اقتصاد مقاومتی