پنج شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
نماینده سازمان ملل برای دیدار با آیت‌الله سیستانی وارد نجف شد

نماینده سازمان ملل برای دیدار با آیت‌الله سیستانی وارد نجف شد

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «جینین هینس پلاسخارت» نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق، صبح امروز (دوشنبه ۱۱ نوامبر)، وارد شهر نجف اشرف شد.

یک منبع آگاه به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت، پلاسخارت قرار است در این سفر با آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق دیدار کند و پس از آن در یک کنفرانس خبری حاضر شود.

 

این در حالی است که هیأت کمک رسانی سازمان ملل به عراق (یونامی) دیشب (یکشنبه) در هفدهمین روز دور دوم اعتراضات عراق در بیانیه‌ای، مجموعه پیشنهاداتی را برای کاهش تنش‌ها مطرح و عنوان کرد که در حال رایزنی با طرف‌های سیاسی در عراق است.

این بیانیه اعتراضات کنونی را نتیجه «عدم پیشرفت» در طول ۱۶ سال گذشته در عراق عنوان کرده و هشدار داده است که «ریسک فزاینده‌ای وجود دارد که “خرابکاران” اعتراضات مسالمت‌آمیز را ربوده و هرگونه تلاش برای تغییرات واقعی را از خط خارج کنند. زمان از اهمیت حیاتی برخوردار است، همین‌طور رسیدن به نتایج ملموس.»

پیشنهادات یونامی به بغداد، به سه دسته «یک هفته‌ای»، «کوتاه‌مدت» و «میان‌مدت» تقسیم شده است. آزادی شرکت‌کنندگان در اعتراضات مسالمت‌آمیز و محاکمه عاملان خرابکاری و خشونت و درخواست از طرف‌های خارجی برای توقف دخالت در امور عراق، از جمله پیشنهادات «یک هفته‌ای» این هیأت سازمان ملل به عراق است.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : نماینده سازمان ملل برای دیدار با آیت‌الله سیستانی وارد نجف شد

نماینده سازمان ملل برای دیدار با آیت‌الله سیستانی وارد نجف شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش