دوشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
نقش مهم همسایگان برای عبور از تحریم ها

نقش مهم همسایگان برای عبور از تحریم ها


به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، محسن روحی صفت دیپلمات با سابقه کشورمان در گفتگو با پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین و نگاه ایران به شرق در پاسخ به این سوال که ترکیه یک بار دیگر به ایران قول ادامه همکاری های نظامی را در مالزی داد؛ این همراهی چقدر می تواند در کاهش اثر تحریم ها موثر باشد؟ گفت:

در بحث تحریم ها موضوع همسایگی نقش مهمی دارد. هر چه کشورهای همسایه بیشتر و همراه تر باشند عبور از این وضعیت برای ایران آسانتر خواهد بود. رابطه ایران با کشورای همسایه وکشورهای اسیایی بستگی به این دارد که تهران مدیریت و تدبیر خوبی داشته باشد و آن را تداوم ببخشد. سیاست نگاه به شرق سیاست جدیدی نیست و سال هاست که مطرح شده و ایران هم به دنبال آن بوده است.

موضوع این است که ایران به خوبی می داند که شرق آسیا اکنون قلب تپنده اقتصادی شده و رشدشان حتی از اروپائی ها هم بیشتر است و به اهمیت آنها آگاه است. آنها حرکت اقتصادی شتابنده ای دارند و همزمان هم مصرف کننده نفت و تولید کننده محصولات مورد نیاز ایران هستند.

متن کامل مصاحبه را اینجا بخوانید.

۳۱۰ ۳۱۰

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: نقش مهم همسایگان برای عبور از تحریم ها

نقش مهم همسایگان برای عبور از تحریم ها

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش