دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
نشست «بررسی ریزش‌های جبهه حق» فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود

نشست «بررسی ریزش‌های جبهه حق» فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، اخیراً یکی از اساتید اخلاق، با اهانت به ولی فقیه و امام جامعه و دفاع از یک جاسوس محاربِ معدوم، سقوط خویش از کرسی اخلاق را فریاد زد.

چندی پیش نیز در واقعه‌ای دیگر یکی از اساتید علم کلام با بیان سخنانی تحریک کننده علیه وحدت مذاهب اسلامی، انحراف کامل خود از مسیر حق و حقیقت را به نمایش گذاشته بود.

این دو واقعه تأسف برانگیز از یکسو موجب تأثیر و نگرانی مؤمنین و پیروان راه حقیقت شد و از سوی دیگر نشان داد، حرکت در مسیر صالحین ضمانتی جز ایستادگی و مراقبه‌ی همیشگی ندارد و حب دنیا، حب جاه و مقام، حب شهرت و ثروت و حتی حب اولاد ناصالح می‌تواند موجب جدایی از حق و افتادن در مسیر گمراهی باشد.

هرچند این‌گونه مسائل همواره در طول تاریخ وجود داشته و ریزش‌ها در هر جامعۀ دینی امری طبیعی و مرسوم بوده است و نباید موجب نگرانی یا سستی و تشکیک ایمان در قلوب مؤمنین شود.

در پی نگرانی‌های به وجود آمده، آیت الله عباس کعبی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه و حجت الاسلام جواد سلیمانی امیری در نشستی با عنوان «ریزش‌های جبهه حق» به بررسی تاریخی، معرفتی و جامعه شناختی این پدیده می‌پردازند.

این نشست پنج شنبه چهارم دی ماه، ساعت ۱۰ الی ۱۲ به صورت مجازی و به همت مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.

برای شرکت در این نشست می‌توانید به سایت اندیشه قم (andisheqom.com) و صفحه مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه در سامانه آپارات (aparat.com/pasokhtv/live) مراجعه کنند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : نشست «بررسی ریزش‌های جبهه حق» فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود

نشست «بررسی ریزش‌های جبهه حق» فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش