پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا انجام شد

نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا انجام شد

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از فرانس ۲۴، شرکت اسپیس ایکس ۴ فضانورد را همراه یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی کندی در فلوریدا به فضا فرستاد. این نخستین ماموریت رسمی کپسول «کرو دراگون» به حساب می آید و همچنین پس از ۱۰ سال، نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی از خاک آمریکا است.

کپسول کرودراگون طی ۲۷ ساعت آینده ارتفاع مدار خود را افزایش می دهد تا به ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع ۴۰۰ کیلومتری زمین برسد. در این میان فضانوردان قبل از رسیدن به مقصد می توانند شام از قبل بسته بندی شده شان را بخورند و ۸ ساعت استراحت کنند.

۲ ساعت قبل از پرواز نشتی هوا به کاهش ناگهانی فشار کپسول منجر شد اما تکنسین ها توانستند نشتی را بیابند و در نتیجه ماموریت در ساعت مقرر انجام شد.

در این ماموریت مایک هاپکینز، ویکتورگلاور و شانون واکر از فضانوردان ناسا حضور دارند. همچنین سیوچی نوگوچی فضانورد ژاپنی نیز همسفر آنها در کپسول کرو دراگون است.

ماموریت مذکور قرار بود روز شنبه انجام شود اما به دلیل پیش بینی آب وهوای نامساعد به یکشنبه موکول شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا انجام شد

نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا انجام شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش