سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
می‌خواهیم با ریشه در تاریخمان زبان بین‌المللی داشته باشیم

می‌خواهیم با ریشه در تاریخمان زبان بین‌المللی داشته باشیم


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، اختتامییه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار، یکشنبه ۲۸بهمن‌ماه با حضور علاقه‌مندان مد و لباس در چابهار برگزار شد.

عبدالرحیم کردی، رئیس منطقه آزاد چابهار در اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار گفت: سیستان و بلوچستان علاوه بر دشواری بسیار دلپذیری‌های زیادی دارد بلکه هنر سوزن دوزی با کاربری هر روزه درآمدی برای مردمان این سرزمین دارد. پیشینه تاریخی هنر سوزن دوزی، ظرفیت نیروی انسانی منطقه و نیاز فرهنگی جامعه به صنعت مد و لباس به ما می گوید که باید گام های جدی برای استفاده از این ظرفیت های عظیم در صنعت مد و لباس برداریم.

او ادامه داد: نزدیک به دویست هزار زن بلوچی در سیستان و بلوچستان به فعالیت سوزن‌دوزی می‌پردازند که گردش مالی ۴۰هزار میلیارد در پوشاک و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی موجب می‌شود به عرصه ورود پیدا کنیم و توجه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به این حوزه داشته باشیم.

به گفته کردی، دسترسی چابهار به اقیانوس، بندرها و… قابلیت بسیار بالایی را ایجاد کرده است که قادر و توانایی ارتباط با دیگر کشورها را باید داشته باشیم باید به تجاری‌سازی و حضور سوزن دوزی به صورت بین‌الملل و مطرح آن در سطح جهانی تلاش کنیم.

او افزود: تفاهمی را با معاونت وزارت ارشاد داشتیم تا بخش بین‌المل مد و لباس فجر را در چابهار برگزار کنیم، سند مسئولیت اجتماعی در بخش آموزش، بهداشت، محیط زیست و توان‌بخشی است که مورد توجه این سازمان قرار گرفته است را در حوزه‌ها داشتیم.

ردی گفت: نشان مهتاب به نام مهتاب نوروزی هر ساله به برگزیده اهدا می‌شود. امیدواریم با ریشه، تاریخ و تمدنمان زبان بین‌الملل را فرا بگیریم تا بتوانیم در آینده نه چندان دور راه‌های موفقیت و پیشرفت را طی کنیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : می‌خواهیم با ریشه در تاریخمان زبان بین‌المللی داشته باشیم

می‌خواهیم با ریشه در تاریخمان زبان بین‌المللی داشته باشیم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش