مکرون در تماس تلفنی با ترامپ خواستار پایبندی طرف ها به برجام شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: مکرون در تماس تلفنی با ترامپ خواستار پایبندی طرف ها به برجام شد خبر بین المللی:

به گزارش بامداد جمعه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا به نقل از رویترز، کاخ ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: رئیس جمهوری بر عزم فرانسه برای اجرای دقیق توافق نامه و لزوم رعایت آن توسط همه طرف ها تاکید کرد.
تماس تلفنی مکرون و ترامپ درحالی است که رئیس جمهوری آمریکا امروز جمعه باید در مورد تعلیق تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری کند.
به گفته ‘رکس تیلرسون’ وزیر خارجه آمریکا، ترامپ و مقامات مربوط به موضوع برجام بعدازظهر پنجشنبه (به وقت محلی) گردهم خواهند آمد تا درباره این مساله تصمیم گیری کنند.
دونالد ترامپ در ۱۲ اکتبر برخلاف گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر تایید پایبندی ایران به این تعهدات، تصمیم گرفت تا اجرای تعهدات از سوی ایران را تایید نکند. به دنبال این مساله، کنگره ۶۰ روز فرصت داشت تا درباره بازگشت تحریم هایی که به موجب برجام تعلیق شده بودند، تصمیم بگیرد.
کنگره آمریکا با پایان یافتن این مهلت، هیچ تصمیمی نگرفت و دوباره نوبت ترامپ است که در پایان ۹۰ روز دیگر، در این باره تصمیم گیری کند.
با این حال اعضای اتحادیه اروپا بر اجرای تعهدات برجامی همه کشورهای عضو از جمله آمریکا تاکید کرده اند و نسبت به تخریب این توافق بین المللی هشدار داده اند.
شبک**۹۴۲۳**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : مکرون در تماس تلفنی با ترامپ خواستار پایبندی طرف ها به برجام شد

مکرون در تماس تلفنی با ترامپ خواستار پایبندی طرف ها به برجام شد

۱۲ January 2018 | 4:36 am

دوره بازرسی جوش