جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
موفقیت‌های تیم «اختراعات ایران» در مسابقات بین‌المللی

موفقیت‌های تیم «اختراعات ایران» در مسابقات بین‌المللی


امیر عباس محمدی کوشکی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر با اشاره به شیوع کرونا، اظهار کرد: تمام کشورها از ابتدای گسترش این ویروس به دنبال پیشگیری و یا درمان کرونا از طریق نوآوری و خلاقیت بودند.

سرپرست تیم اختراعات ایران ادامه داد: در کشور ایران نیز بسیاری از جوانان و شرکت‌ها محصولات نوآورانه‌ای ساخته و یا پژوهش‌های خود را به جامعه ارائه داده‌اند.

وی از تغییر موضوع اغلب مسابقات علمی جهانی به پیشگیری از کرونا اشاره داشت و افزود: تیم اختراعات ایران نیز با چنین موضوعاتی راهی مسابقات جهانی اختراعات شد.

محمدی کوشکی تصریح کرد: تیم اختراعات ایران در مسابقات جهانی نوآوری‌های برتر تسلا و رقابت‌های ARCA کرواسی توانست با نوآوری‌های مرتبط با کرونا مدال نقره این مسابقات جهانی را به خود اختصاص دهد.

این نخبه خراسان شمالی بیان داشت: در این مسابقات مبینا قزی از اسفراین که دانشجو علوم پزشکی کاشان است با نوآوری دستگاه هوشمند پیشگیری و کمک به استفاده داروهای مصرفی بیماران کرونایی، پروژه بیمارستان هوشمند و ربات هوشمند پیشگیری در مقابل کرونا در مسابقات جهانی نوآوری آفریقا توانست مدال برنز و نقره را کسب کند.

وی افزود: سید محمد آرین اکبری نیز توانست در مسابقات جهانی نوآوری و اختراعات ترکیه که بزرگ‌ترین مسابقات جهانی دنیا بوده مدال طلا و نقره را با نوآوری فرمول موفقیت ژنتیکی از سازمان مالکیت فکری ترکیه، سازمان مالکیت فکری جهانی wipo و ریاست جمهوری ترکیه دریافت کند.

محمدی کوشکی در انتها از کسب مدال نقره مسابقات ترکیه و کرواسی توسط خود نیز خبر داد و گفت: این عناوین با پروژه دستگاه‌های پیشگیری در مقابل کرونا به دست آمد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: موفقیت‌های تیم «اختراعات ایران» در مسابقات بین‌المللی

موفقیت‌های تیم «اختراعات ایران» در مسابقات بین‌المللی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش