موافقت رئیس جمهوری با استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: موافقت رئیس جمهوری با استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه در خبر علمی

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی افزود: با دریافت تسهیلات خارجی روند اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه تسریع می شود.
وی با تاکید بر اینکه طرح های مناسبی برای احیای دریاچه ارومیه برنامه ریزی شده است، اظهار کرد: طرح های احیای این دریاچه باید به صورت استانی مدیریت شود زیرا مدیران کشوری مشکلات زیست محیطی زیادی را در دیگر مناطق کشور پیش رو دارند.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا دریاچه ارومیه بزرگترین آبگیر دائمی در شمال غرب فلات ایران ‌است؛ این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شمسی شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی در حدود ۸۰ درصد از مساحت آن خشک شد.
بنا بر نظر کارشناسان خشک شدن دریاچه ارومیه تاثیر منفی بر محیط زیست منطقه داشته و بر روی دمای هوا و وزش بادهای نمکی تاثیر گذاشته است.
۲۰۹۳/۳۰۷۲
** خبر: صابر چهرقانی ** انتشار: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : موافقت رئیس جمهوری با استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه

موافقت رئیس جمهوری با استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه

۲۵ January 2018 | 9:27 pm

دوره بازرسی جوش