• Home
  • ممانعت ترکیه از ورود کشتی‌های جنگی به دریای سیاه

ممانعت ترکیه از ورود کشتی‌های جنگی به دریای سیاهبه گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه‌ای با شبکه هابر تی‌وی کشورش بیان کرد: ترکیه به کنوانسیون مونترو پایبند باقی خواهد ماند و اجازه به ورود کشتی‌های جنگی به دریای سیاه را نخواهد داد.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در ماه مارس تاکید کرد تعهد کشورش به کنوانسیون مونترو بدون تغییر باقی می‌ماند و اضافه کرد که آنکارا به پایبندی به مفاد آن ادامه خواهد داد.

کنوانسیون سال ۱۹۶۳ مونترو، آزادی عبور از این تنگه را برای کشتی‌های تجاری هم در زمان صلح و هم در زمان جنگ تضمین می‌کند اما مقررات ممکن است بر اساس هر کشوری متفاوت باشد. این سند دوره زمانی حضور کشتی‌های جنگی متعلق به کشورهایی غیر از کشورهای حوزه دریای سیاه در این دریا را محدود به سه هفته می‌کند. ترکیه در وضعیت‌های اضطراری این حق را دارد که عبور کشتی‌های نظامی از طریق تنگه‌های بسفر و داردانل را محدود یا ممنوع کند.

۳۱۱۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : ممانعت ترکیه از ورود کشتی‌های جنگی به دریای سیاه

ممانعت ترکیه از ورود کشتی‌های جنگی به دریای سیاه