دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
مقاومت کوسه‌ها در برابر مسمومیت با جیوه، سرب و آرسنیک

مقاومت کوسه‌ها در برابر مسمومیت با جیوه، سرب و آرسنیک


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از یاهونیوز، در خون برخی از این کوسه‌ها مقدار بالایی از مواد سمی مذکور مشاهده شده، ولی این امر موجب مسمومیت یا مرگ کوسه‌های مذکور نشده است.

محققان می‌گویند میزان مواد سمی موجود در بدن این کوسه‌ها تا بدان حد بالاست که می‌تواند منجر به مرگ حیوانات دیگر با این میزان از آلودگی به جیوه، رب و آرسنیک شود. پژوهشگران امیدوارند با یافتن راز این مقاومت در نهایت موفق به تولید دارویی‌هایی شوند که مقاومت بدن انسان را در برابر مسمومیت‌های مختلف افزایش دهد.

علت وجود حجم زیادی از این مواد سمی در بدن کوسه‌ها، شکار گونه‌های متنوعی از ماهیان دریایی توسط آنهاست که خود به علت تغذیه از منابع آلوده شده توسط انسان، بدنی آغشته به مواد سمی دارند.

پژوهشگران دانشگاه میامی آمریکا که در حال مطالعه بر روی این موضوع هستند، تا به حال نمونه‌های تهیه شده از ۴۳ کوسه را در این بخش از جهان مورد بررسی قرار داده و می‌گویند مواد سمی مختلفی که وارد بدن این کوسه‌ها شده هیچ تأثیر منفی بر روی سلول‌های خونی یا دیگر بافت‌های بدن آنها نگذاشته و تلاش ما معطوف به شناسایی دقیق ساز و کار دفاعی بدن کوسه‌ها در برابر این مواد مخرب و مضر است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: مقاومت کوسه‌ها در برابر مسمومیت با جیوه، سرب و آرسنیک

مقاومت کوسه‌ها در برابر مسمومیت با جیوه، سرب و آرسنیک

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش