• Home
  • مقام اماراتی: قطر با اسرائیل منافع متقابل دارد

مقام اماراتی: قطر با اسرائیل منافع متقابل دارد


به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «انور قرقاش» به اظهارات اخیر یک وزیر رژیم صهیونیستی درباره ارتباط قطر با این رژیم واکنش نشان داد.

قرقاش در صفحه توییتر خود نوشت: «کار قطر و رسانه‌های قطری در خصوص عادی‌سازی روابط با اسرائیل عجیب و غریب است و در حالیکه درباره عادی‌سازی همسایگان با (اسرائیل) شایعه‌سازی می‌کند خود قطر تماس‌های موثق و مستمری با آن دارد و آخرین مورد آن نیز تماس‌هایش با تل‌آویو درباره غزه بود.»

 

 

دو روز پیش برخی منابع صهیونیستی مدعی شدند که «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اواخر ژوئن با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر دیدار کرده است.

طبق این گزارش، این دیدار در قبرس برگزار شد و دو طرف به بررسی وضعیت نوار غزه و امکان احداث بندر دریایی غزه به عنوان بخشی از توافق آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و حماس را بررسی کردند.

قرقاش با اشاره به روابط شبکه الجزیره، اخوان‌المسلمین و یوسف قرضاوی با رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط قطر در گذشته و آینده با رژیم صهیونیستی نوشت: «این یک رابطه منافع متقابل و طمع‌ورزی به قدرت است.»

اظهارات این مقامات اماراتی نیز در حالی است که به گفته منابع عربی، ترتیبات و تماس‌هایی در سطح عالی به منظور زمینه‌سازی برای برقراری روابط رسمی و علنی بین رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات در جریان است.

«سلطان العجلونی» کارشناس امور رژیم صهیونیستی در این باره گفت که این روابط از مدت‌ها پیش وجود داشته اما اکنون تلاش عربستان و امارات برای مشروعیت‌بخشی به این روابط و اعطای صبغه دینی به آن است.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : مقام اماراتی: قطر با اسرائیل منافع متقابل دارد

مقام اماراتی: قطر با اسرائیل منافع متقابل دارد