• Home
  • مقامات ارشد اطلاعاتی ترکیه و سوریه در عراق دیدار می کنند

مقامات ارشد اطلاعاتی ترکیه و سوریه در عراق دیدار می کنندبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از عربی ۲۱، هاکان فیدان رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه قرار است به زودی با علی مملوک همتای سوری خود در بغداد پایتخت عراق دیدار کند.

در این دیدار که یک دیدار تاریخی به شمار می رود، موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. «اسماعیل حقی پکین» رئیس اسبق اداره اطلاعات نظامی ترکیه می گوید: این دیدار در بغداد صورت خواهد گرفت و شروع یک مرحله جدید است.

وی خاطرنشان کرد: تیرگی روابط ترکیه و سوریه در اواسط سال ۲۰۱۱ هنگامی که جنگ داخلی در سوریه آغاز شد، خسارتهای مالی و معنوی زیادی را برای هر دو کشور به همراه داشت.

حقی پکین گفت: فیدان و مملوک در دیدار خود موضوع پ.ک.ک و پناهجویان [سوری] و نیز مناطق سوری مرتبط با ترکیه همچون ادلب و درعا را مورد بررسی قرار خواهند داد و درباره نقشه راه جدید گفتگو خواهند کرد.

این دومین دیدار مقامات اطلاعاتی ترکیه و سوریه به شمار می رود و فیدان و مملوک پیش از این در ژانویه ۲۰۲۰ در روسیه با یکدیگر ملاقات کرده بودند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : مقامات ارشد اطلاعاتی ترکیه و سوریه در عراق دیدار می کنند

مقامات ارشد اطلاعاتی ترکیه و سوریه در عراق دیدار می کنند