معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه توزیع برق تا پایان دولت دوازدهم تک رقمی می شود

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه توزیع برق تا پایان دولت دوازدهم تک رقمی می شود خبر اقتصادی:

به گزارش خبرنگار اقتصادی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، «همایون حائری» امروز (سه شنبه) در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق کشور در جمع خبرنگاران به موضوع ارتباط صنعت برق با دانشگاه اشاره کرد و گفت: باید خارج از تعارف های معمول، سرنوشت فنی صنعت برق را به دانش آموختگان دانشگاهی گره بزنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدیریت مصرف اشاره کرد و گفت: مصرف برق در زمان اوج، امسال ۵۵ هزار و ۴۴۳ مگاوات بود که نسبت به پارسال رشدی پنج درصدی داشت.
معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه صنعت برق نمی تواند به تنهایی مدیریت تقاضا را در زمینه مصرف برق عملیاتی کند، گفت: ما ممکن است در مدیریت عرضه بتوانیم به صورت متمرکز عمل کنیم اما در مدیریت تقاضا قطعاً با کمک مردم و سایر نهادها باید برنامه ها را پیش ببریم.
حائری میزان مصرف انرژی در ایران را بدترین نوع مصرف در دنیا ذکر کرد و گفت: این مصرف باید بدون اینکه مشکلی در رفاه اجتماعی و توسعه ملی کشور ایجاد کند، با کمک مردم، سایر نهادها و وزارتخانه ها منطقی شود.
معاون وزیر نیرو همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر کمبود بارندگی ها در تولید برق گفت: در زمان اوج مصرف، حدود ۱۰ هزار مگاوات از برق کشور توسط نیروگاه های آبی تامین می شود.
حائری افزود: در صورت ادامه روند کنونی بارش ها، ابتدا بر موضوع مدیریت مصرف متکی هستیم؛ دومین اقدام در مدار بودن کامل نیروگاه های حرارتی است و علاوه بر اینها، باید از حداقل موجودی مخازن آبی، بدون اینکه مشکلی در تامین آب بخش کشاورزی پیش بیاید برای تولید برق استفاده کنیم.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، ظرفیت نیروگاه های کشور از سال ۹۲ تاکنون، از ۶۹ هزار مگاوات به ۷۹ هزار مگاوات رسیده است که این رقم تا قبل از زمان اوج مصرف یعنی تابستان سال آینده، به ۸۰ هزار مگاوات می رسد.
علاوه بر این، از سال ۱۳۹۲ تا شهریور ماه ۱۳۹۶ یعنی از آغاز فعالیت دولت یازدهم، ۱۲ میلیارد و ۳۵۲ میلیون دلار سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث پروژه های نیروگاهی کلید خورد.
هشت میلیارد و ۴۵۲ میلیون دلار از کل قراردادهای منعقد شده مربوط به بخش نیروگاه های حرارتی بزرگ، ۲ میلیارد و ۶۴۴ میلیون دلار مربوط به بخش تجدیدپذیر و یک میلیارد و ۲۵۸ میلیون دلار مربوط به بخش نیروگاه های مقیاس کوچک است.

اخبار اقتصادی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**۹۱۸۹**۲۰۲۵
گزارش: اسماعیل داودی** انتشاردهنده: لیلا جودی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه توزیع برق تا پایان دولت دوازدهم تک رقمی می شود

معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه توزیع برق تا پایان دولت دوازدهم تک رقمی می شود

۲۳ January 2018 | 4:46 pm

دوره بازرسی جوش