معاون وزیر: نقش فرهنگ در حل بسیاری از مشکلات برجسته است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: معاون وزیر: نقش فرهنگ در حل بسیاری از مشکلات برجسته است در اخبار فرهنگی

به گزارش روز پنجشنبه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین سید هادی حسینی در دیدار با کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: باید نگاه تفریحی به فرهنگ را کنار گذاشت چون فرهنگ کار، فرهنگ کتابخوانی و فرهنگ زندگی شهرنشینی مسائل عمده زندگی انسان ها را در بخش های اقتصادی ،اجتماعی و تحصیلی حل می کند .
وی اظهار کرد: حوزه فرهنگ بخش حساس و تاثیر گذاری است و به طور قطع اگر بتوانیم مشکلات مربوط به این حوزه را رفع کنیم بخش قابل توجهی از مشکلات امروز جامعه حل می شود.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تا زمانی که نتوانیم در حوزه فرهنگ نیازهای واقعی مردم هر منطقه را شناسایی و به دنبال راه حل هایی برای رفع آن باشیم نمی توانیم ابزاری مناسب برای اندازه گیری تاثیر تبلیغات و برنامه های فرهنگی به دست آوریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: متاسفانه امروزه مشکلات مالی گریبانگیر همه بخش های دولت است و مشکلات فراوانی در تامین هزینه های جاری و اولیه در سازمان ها وجود دار د.
وی افزود: امروز تنها پنج درصد از اعتبارات کشور در بخش عمرانی هزینه می شود و همین مسئله سبب شده است تا بسیاری از پروژه ها به صورت نیمه تمام رها شوند چون توان تکمیل این حجم از پروژه نیمه کاره وجود ندارد.
حسینی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های نیمه تمام باید با توجه به اولویت سنجی و ضرورت های موجود در دستور کار قرار گیرد و در این حوزه نیاز به یک آمایش سرزمینی وجود دارد.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروزه تعریف دقیقی از فرهنگ و نیازهای فرهنگی در سطح کشور وجود ندارد و تعداد سازمان ها با فعالیت های موازی در حوزه فرهنگ بیشتر از نیاز واقعی است و حتی موازی کاری ها سبب شده است تا از پرداختن به مسائل اصلی فرهنگی غافل شویم.
حسینی همچنین با تشکر از کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: کارمندان و ساختار سازمانی ٢ بال پرنده موفقیت در همه سازمان ها هستند و خوشبختانه در بخش کارمندان وجود نیروهای متخصص و کارآزموده در این وزارتخانه وجود دارد ولی در بخش ساختار سازمانی هنوز در بسیاری از بخش ها دچار مشکل هستیم.
وی تصریح کرد: هنوز ساختار سازمانی مشخصی برای انجمن ها تعریف نشده است و با برنامه ریزی صورت گرفته در پی رفع مشکلات ساختاری در بدنه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دعوت رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین و نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی به این منطقه سفر کرده بود.
۶۱۰۱* ۶۰۱۲خبرنگار:هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : معاون وزیر: نقش فرهنگ در حل بسیاری از مشکلات برجسته است

معاون وزیر: نقش فرهنگ در حل بسیاری از مشکلات برجسته است

۲۵ January 2018 | 12:40 pm

دوره بازرسی جوش