جمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
مشارکت ۴۹درصدی سرمایه‌گذار بین‌المللی در ایجاد اپراتور ماهواره‌ای

مشارکت ۴۹درصدی سرمایه‌گذار بین‌المللی در ایجاد اپراتور ماهواره‌ای


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، مرتضی براری در دیدار با سید علی اکرمی فر رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اقتصاد فضایی یک اقتصاد نوظهور و در حال رشد بوده و حضور حداکثری در بازارهای داخلی و بین المللی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در تولیدات علمی رتبه اول منطقه هستیم و بهترین دانشگاه‌های ما در حوزه فضایی ورود پیدا کرده‌ و فعالیت‌های ارزشمندی داشته‌اند که باید از این ظرفیت‌های عظیم در جهت صادرات و تجاری‌سازی فناوری، استفاده مطلوب کنیم.

وی در این دیدار که با هدف توسعه همکاری‌های بین‌المللی در راستای اهداف دیپلماسی فناوری و تحقق پیشرفت کشور و اقتصاد مقاومتی صورت گرفت، با تاکید بر اهمیت دیپلماسی فضایی گفت: برخی از کشورهای منطقه علاقمند هستند که به این حوزه وارد شوند که باید از ظرفیت اساتید و متخصصان این حوزه بهره برداری کرد و فناوری موجود را توسعه و با اخذ گواهینامه (Certificate) فضایی برای محصولات این حوزه، صادرات در این بخش را آغاز کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مأموریت مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری مبنی بر کمک به توسعه شبکه هوشمند نوآوری فناورانه در حوزه ملی و بین المللی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های فضایی و به دنبال آن توسعه اقتصاد فضا مستلزم همکاری‌های فناوری با سایر کشورهای توسعه یافته که با توجه به ظرفیت‌های ارزشمندی که این مرکز دارد می‌تواند در این زمینه همکاری کند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان فضایی ایران ورود جدی به عرصه دیپلماسی فضایی را در راستای توسعه همکاری‌های علمی، فناوری و صنعتی در دستور کار قرار داده است، افزود: مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت می تواند در زمینه انتقال و صادرات فناوری، محصولات و خدمات حوزه فضایی نقش‌آفرینی و حضور فعال داشته باشد.

براری با بیان اینکه سازمان فضایی ایران در راستای عدم تصدی‌گری و بسترسازی برای ورود بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی اقداماتی در نظر گرفته است، اظهار داشت: مراحل نهایی بررسی پروانه اپراتور ماهواره مخابراتی و تصویب آن در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال انجام است که بر اساس آن اجازه داده می شود ۴۹ درصد توسط سرمایه‌گذار بین المللی مشارکت شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: مشارکت ۴۹درصدی سرمایه‌گذار بین‌المللی در ایجاد اپراتور ماهواره‌ای

مشارکت ۴۹درصدی سرمایه‌گذار بین‌المللی در ایجاد اپراتور ماهواره‌ای

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش