دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
مسیر اصلی فیبرنوری کوهدشت و پلدختر به خرم آباد بازسازی شد

مسیر اصلی فیبرنوری کوهدشت و پلدختر به خرم آباد بازسازی شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رگولاتوری، وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده استان لرستان با حضور میدانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و مدیران منطقه‌ای اپراتورها در خرم آباد بررسی شد.

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی پس از بازدید مناطق سیل زده گفت: پس از بروز سیل در مجموع تعداد زیادی سایت ۲ اپراتور از اپراتورهای تلفن همراه به دلیل تخریب تأسیسات ارتباطی و قطعی برق سراسری از کار افتاده و تمامی ارتباط شهر پلدختر با سایر نقاط استان قطع شده بود که با حضور و مدیریت میدانی وزیر ارتباطات در روزهای اول پس از این اتفاق در مناطق سیل زده و تلاش همکارانمان در اپراتورها، ارتباط برقرار شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز در حوزه تلفن همراه به غیر از سه سایت جاده‌ای اپراتورها و سه سایت ارتباطات روستایی که به دلیل تخریب مسیر جاده‌ای و عدم دسترسی به آن، امکان حمل دیزل برق و تجهیزات رادیویی به آنجا وجود ندارد، تمامی ارتباطات استان در حالت عادی و نرمال است.

رئیس رگولاتوری تاکید کرد: همچنین با استفاده از بالن، پوشش اینترنت وای فای با ظرفیت یک گیگابیت برثانیه به صورت رایگان در شهر پلدختر فراهم شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بازسازی مسیر اصلی فیبر نوری کوهدشت و پلدختر به خرم آباد در حال انجام است و امیدواریم که تا امروز جمعه برقرار شود. هرچند با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اسرع وقت، مسیر ارتباطی فیبر جایگزین از طریق دزفول برای این مناطق فراهم شده بود.

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت ارتباط صوتی و نسل ۳ و ۴ اینترنت تلفن همراه در پلدختر و جاده‌های منتهی به آن در حالت نرمال قرار دارد، درباره وضعیت تلفن ثابت در این منطقه عنوان کرد: مرکز ۱۰ هزار شماره‌ای تلفن ثابت در این منطقه به طور کامل تخریب شده است و همکاران ما در شرکت مخابرات در حال نصب مرکز جایگزین در نقطه دیگری از شهر هستند و امیدواریم با راه اندازی این مرکز، اوایل هفته آینده دسترسی تلفن ثابت و اینترنت ثابت نیز در تمام بخش‌های شهر پلدختر فراهم شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: مسیر اصلی فیبرنوری کوهدشت و پلدختر به خرم آباد بازسازی شد

مسیر اصلی فیبرنوری کوهدشت و پلدختر به خرم آباد بازسازی شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش