سه شنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان

مساله آب بنگلادش در «داستان آب»/داستان‌هایی با گردآوری قمر النهار


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در بنگلادش، مراسم رونمایی کتاب «داستان آب» در تالار سوفیه کمال در موزه ملی برگزار شد. کمبود آب، فرسایش و آلودگی رودخانه‌ها، آرسنیک، شوری، سیل و مشکلات دیگر آب مضامین این کتاب را تشکیل می‌دهند. مقالات و داستان‌های بنگلا همراه ترجمه انگلیسی آنها که توسط ۲۵ نویسنده نوشته شده است این کتاب را از دیگر کتب مستثنی ساخته است.

پروفسور سراج الاسلام چودری درباره اهمیت این کتاب گفته، «اکثر رودخانه‌های کشور در حال خشک شدن هستند. می گویند، جنگ جهانی سوم به خاطر آب رخ خواهد داد. لذا در این کتاب تلاش شده برای جلوگیری از چنین پدیده‌ای فرهنگ سازی شود. از طرف دیگر با آنکه ادبیات ما استاندارد جهانی دارد، به خاطر عدم ترجمه بدون شناخت مانده است. از آنجایی که تمام نوشته‌های این کتاب ترجمه شده، خوانندگان دیگر با ادبیات ما آشنا خواهند شد.»

کتاب «داستان آب» توسط داستان نویس معروف بنگلادش خانم نور قمر النهار، جمع آوری و ویرایش شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : مساله آب بنگلادش در «داستان آب»/داستان‌هایی با گردآوری قمر النهار

مساله آب بنگلادش در «داستان آب»/داستان‌هایی با گردآوری قمر النهار

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش