یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
مسابقه کرونا با دونده‌ها!

مسابقه کرونا با دونده‌ها!

مهری رنجبر: کرونا در دوومیدانی هم خودنمایی کرد؛ این بار بعد از رقابت‌های لیگ. هر چند سپاهانی‌ها قهرمان شدند اما ظاهراً تعدادی از دوومیدانی‌کارانشان مبتلا شده‌اند. رضا قاسمی دونده ۱۰۰ متر، علی سهرابی پرنده ارتفاع و البته نوید سلیمی‌پور دونده نیمه ماراتن با اینکه حال خوبی در مسابقه نداشته اما بابت تعهدش به باشگاه دویده است.

رضا قاسمی دونده ۱۰۰ متر اصفهانی البته معتقد است احتمالاً در هتل مبتلا شده‌اند. او می‌گوید: «ما قبل از مسابقه نتیجه تست منفی را به فدراسیون دادیم و هیچ مشکلی هم نداشتیم اما احتمالاً منبع آلودگی، هتل اسکان تیم‌ها بود، چرا که هم شلوغ بود و هم خیلی مراعات مسائل بهداشتی نمی‌شد. بعد از مسابقه من، مربی‌ام، علی سهرابی و سرپرست تیم مبتلا شدیم.» هر چند این روزها حرف و حدیث درباره حضور ورزشکاران مبتلا در رقابت‌های دوومیدانی زیاد است و حتی بعضی از دوومیدانی‌کاران مدعی شده‌اند که بعضی‌ها که تست‌شان مثبت شده، آن را با فتوشاپ درست کرده‌اند تا بتوانند برای گرفت پولشان مسابقه بدهند اما قاسمعلی فیروزی مسئول برگزاری مسابقات می‌گوید: «ما اصلاً ورزشکار را نمی‌بینیم و تست‌ها را در جلسه فنی قبل از مسابقه از سرپرست تیم‌ها می‌گیریم. ما در واقع به مسئولان تیم‌ها اعتماد می‌کنیم. تست‌هایی هم قابل قبول بود که سه روز قبل از مسابقات بوده. در واقع هیچ ورزشکاری بدون تست منفی اجازه مسابقه نداشت.» البته رئیس مسابقات در حالی این حرف را می‌زند که نوید سلیمی‌پور دونده نیمه ماراتن سپاهان که همسر و مادرش به کرونا مبتلا شده‌اند، ظاهراً شرایط خوبی برای مسابقه نداشته و تنها بابت تعهدش به تیم مسابقه داده، هر چند خودش هم نمی‌داند کرونا داشته یا نه. او در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم می‌گوید: «نتیجه تست کرونایم قبل از مسابقات، منفی بود. اینکه بعد یا قبل از آن چه شرایطی وجود داشته، چیزی نمی‌دانم. مادر و همسرم مبتلا به کرونا بودند و فکر می‌کردم چون با او در ارتباط بوده‌ام، شاید کرونا گرفته باشم اما خیلی سریع بهبود پیدا کردم. اما در روز مسابقه شرایط خوبی نداشتم. با تعهدی که به باشگاه داشتم، در مسابقه شرکت کردم و تا آخر دویدم. در مرحله سوم به خاطر باشگاه شرکت کردم تا مسابقه را تمام کنم.»

البته ظاهراً مشفقی سرپرست تیم دوومیدانی سپاهان در ویدئویی گفته سلیمی‌پور به رغم ابتلا به کرونا برای تنبیه شدن می‌دود اما او این مسئله را رد می‌کند: «سلیمی‌پور تستش منفی بود. من ویدئویی منتشر نکرده‌ام. از طرفی سلیمی‌پور هیچ علائمی نداشت جدای از من، پزشکیار و سرداور مسابقات هم بودند و به طور حتم اگر حال او خوب نبود از دویدنش جلوگیری می‌کردند. این حرف‌ها شایعه است و بس.»

مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دوومیدانی هم همه این مسائل را قبول ندارد. او می‌گودی: «اینها شایعه است. مسئول کمیته پزشکی فدراسیون همه تست‌ها را چک و خیلی سختگیرانه با این قضیه برخورد می‌کرد. ما اگر متوجه می‌شدیم نفر دیگری به جای ورزشکاری تست داده، حتماً او را به آزمایشگاه می‌فرستادیم. مثل سری قبل که با شک به تست‌شان آنها را دوباره به آزمایشگاه فرستادیم یا حتی با آزمایشگاهی در تهران رایزنی کردیم که از بعضی تیم‌ها با هزینه کمتر تست بگیرد.»

بیشتر بخوانید: آب پاکی پرسپولیس روی دست برانکو؛فعلا از پول خبری نیست

۲۵۴ ۲۵۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: مسابقه کرونا با دونده‌ها!

مسابقه کرونا با دونده‌ها!

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش