پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
مرکل به حفتر چه گفت؟

مرکل به حفتر چه گفت؟


 ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» امروز (سه‌شنبه) در برلین با «آنگلا مرکل» دیدار و درباره تحولات لیبی گفت‌وگو کرد.

طبق گزارش شبکه «اسکای‌نیوز»، سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که مرکل در این دیدار با اشاره به درگیری‌ها در لیبی تأکید کرد که «اقدام نظامی راهکار حل این منازعه نیست و لذا برقراری آتش‌بس و حصول پیشرفت در روند سیاسی ضروری است.»

روز دوشنبه (دیروز) نیز حفتر در سفری به پاریس با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و مقامات ارشد این کشور دیدار کرد.

حفتر در این دیدار تأکید کرد که آماده امضای توافق آتش‌بس در لیبی است به شرط آنکه دولت وفاق ملی (غرب لیبی) و گروه‌های مسلح وابسته به آن نیز به این توافقنامه پایبند باشند.

پاریس بر حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس و آغاز گفت‌وگوی سیاسی بین طرف‌های لیبیایی تأکید کرده است.

نیروهای تحت امر حفتر از چهارم آوریل ۲۰۱۹ حمله به طرابلس پایتخت لیبی و مقر دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» را آغاز کرده‌اند و در تلاش برای نفوذ به این شهر و سیطره بر آن هستند اما به دلیل مقاومت نیروهای السراج هنوز موفق نشده‌اند.

حفتر از حمایت‌های روسیه، مصر، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است حال آنکه السراج نیز از حمایت ترکیه برخوردار است و فرانسه و کشورهای اروپایی ترس از این دارند که درگیری در لیبی بین‌المللی شده و با ورود ترکیه به خط این درگیری، بحران این کشور تشدید شود.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : مرکل به حفتر چه گفت؟

مرکل به حفتر چه گفت؟

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش