پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
مذاکره برای افزایش بودجه پارک‌های فناوری در راستای «جهش تولید»

مذاکره برای افزایش بودجه پارک‌های فناوری در راستای «جهش تولید»


بهنام طالبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، ضمن اعلام اینکه تسریع و تسهیل در فرآیند صدور مجوز برای سازمان‌ها و نهادهایی که متقاضی تأسیس پارک یا مرکز رشد هستند در دستور کار این دفتر قرار گرفته است، اظهار کرد: آئین نامه‌های لازم به پارک‌های علم و فناوری جهت مشارکت با دانشگاه‌ها و مراکز دولتی و خصوصی به منظور تأسیس مراکز توسعه نوآوری و فناوری تصویب و ابلاغ شده است.

معاون اداره کل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم افزود: همچنین رفع موانع توسعه سخت افزاری و نرم افزاری مراکز فناوری نیز جزو اولویت‌ها قرار گرفته است و فضای مازاد دانشگاه‌ها در برخی استان‌ها در اختیار پارک‌ها به منظور توسعه همکاری‌های فی ما بین و تولید فناوری قرار گرفته است.

وی از انجام مذاکرات به منظور افزایش ظرفیت بودجه‌ای پارک‌ها در بخش هزینه‌ای و عمرانی خبر داد و گفت: در راستای عمل به شعار سال یعنی حهش تولید و بهبود اثربخشی در این راستا، امیدواریم در تداوم همکاری‌های دولت و مجلس طی سال جای رشد خوبی در بودجه این مراکز مؤثر در فرایند تولید داشته باشیم.

طالبی خاطرنشان کرد: همچنین با شبکه سازی بین پارک‌های علم و فناوری و افزایش تعاملات شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در آن تلاش شده است که در حوزه‌های مهم و تأثیر گذار و مورد تقاضا ورود جدی داشته باشیم که از آن جمله می‌توان به ساخت تجهیزات و تولید مواد مرتبط با پیشگیری و کنترل شیوع ویروس منحوس کرونا اشاره کرد که انصافاً نقش مؤثر واحدهای فناور مستقر در پارک‌ها در این بخش مثال زدنی هست.

معاون اداره کل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم تصریح کرد: در شرایط فعلی اقتصادی و با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه نظام اقتصادی کشور، به نظر می‌رسد ورود دانشمندان و نخبگان کشور در تولید نوآوری و فناوری مورد نیاز فعالان اقتصادی می‌تواند رافع بخش مهمی از مشکلات این حوزه بوده باشد و مسلماً مشوق‌های لازم توسط دانشگاه‌ها، پارک‌ها و مراکز رشد به منظور ایجاد تحرک در این حوزه باید پیش بینی و ارائه شود که تأکیدات لازم به رؤسای این مراکز انجام شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: مذاکره برای افزایش بودجه پارک‌های فناوری در راستای «جهش تولید»

مذاکره برای افزایش بودجه پارک‌های فناوری در راستای «جهش تولید»

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش