شنبه , ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
مذاکرات صلح افغانستان در قطر به بن‌بست خورد

مذاکرات صلح افغانستان در قطر به بن‌بست خورد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ایندیپندنت، مذاکرات صلح بین گروه طالبان و نمایندگان افغانستان در دوحه قطر به بن‌بست خورده و در ۹ روز گذشته هیچ مذاکره‌ای بین دو طرف انجام نشده ‌است.

نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره‌کننده دولت افغانستان می‌گوید که گروه طالبان تمایلی به انجام گفتگو ندارد.

او در توییتی نوشت: «تأمین صلح و پایان کشتار مردم افغانستان از اولویت‌های دولت و مردم افغانستان است. هیات مذاکره‌کننده صلح جمهوری اسلامی افغانستان با خلوص نیت برای رسیدن به این مهم در دوحه حضور دارند. ۹ روز است که طرف مقابل هنوز آماده برگزاری نشست رسمی و بحث برای پایان جنگ نشده است».

طالبان تاکنون به این سخنان نادری پاسخی نداده ‌است و روشن نیست که چرا طالبان از انجام گفتگو برای پایان جنگ بر سر ترسیم نقشه‌ راه آینده خودداری کرده‌اند.

اما پیش‌تر گزارش شده بود که مذاکره‌کنندگان طالبان از جمله شیخ عبدالحکیم حقانی که برای دیدار با مقام‌های پاکستان به اسلام‌آباد رفته بودند، با تاخیر به دوحه برگشته‌اند.

علاوه بر آن مساله انتقال قدرت در آمریکا انجام شد و طالبان و هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان این روند را برای روشن شدن سیاست دولت جو بایدن زیر نظر داشتند.

با این حال، جنگ در افغانستان هم شدت گرفته و نگرانی‌های جدی از شکست مذاکرات صلح افزایش یافته ‌است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : مذاکرات صلح افغانستان در قطر به بن‌بست خورد

مذاکرات صلح افغانستان در قطر به بن‌بست خورد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش