شنبه , ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
مدیریت بیمار

مدیریت بیمار


مشکل اصلی ما در این زمینه این است که مسؤولانمان به هیچ وجه توانایی لازم را در مدیریت بحران ندارند و اغلب هنگام وقوع بحران‌ها دستپاچه عمل می‌کنند و بی‌برنامه پیش می‌روند. این مشکل هم سال‌هاست که در کشور ما وجود دارد و دهه‌هاست کارشناسان مختلف درباره لزوم ایجاد آمادگی برای مقابله با شرایط بحرانی هشدار می‌دهند.

نکته دیگر اینجاست که در دهه‌های گذشته ما در مسائل مربوط به زمین‌لرزه راه را اشتباه رفته‌ و بیشتر توجهمان را به این نکته معطوف کرده‌ایم که زلزله چیست و کدام گسل‌ها بیشتر فعال هستند. اما این مسائل هیچ ارتباطی با ضعف ما در زمینه ایجاد آمادگی لازم برای مواجهه با زلزله ندارد و ما باید بیشتر از بحث‌های تخصصی علم زلزله‌شناسی به آثاری که وقوع زمین‌لرزه می‌تواند بر جامعه ما بگذارد توجه کرده و سعی کنیم تبعات این موضوع را تقلیل دهیم.

* عضو هیات علمی پژوهشگاه زلزله‌شناسی
* منتشر شده در روزنامه جام جم | شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : مدیریت بیمار

مدیریت بیمار

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش