پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
مدل آزمایشی لندر ماه به ناسا تحویل داده شد

مدل آزمایشی لندر ماه به ناسا تحویل داده شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، شرکت فضایی بلواوریجین، مدل آزمایشی لندری که قرار است نخستین فضانورد زن را به ماه ببرد، به ناسا ارائه کرد.

این شرکت به جف بزوس مدیر ارشد اجرایی آمازون تعلق دارد.

این نمونه اولیه در حقیقت یک ساختار در سایز واقعی است که عملیاتی نیست و شامل عناصری برای بلند شدن از سطح و فرود است. ارتفاع این نمونه ۴۰ فوت است.

مدل آزمایشی لندر هم اکنون در مرکز فضایی جانسون در تگزاس است و قرار است آزمایش هایی روی آن انجام شود.

بلو اوریجین با لاکهید مارتین و ۲ شرکت دیگر برای طراحی لندر ماه همکاری می کند. برنت شروود از این شرکت می گوید: آزمایش این مدل به ما کمک می کند مطالب بسیاری بیاموزیم و با استفاده از تجارت و بازخورد ناسا، یک سیستم تجاری ایمن بسازیم که منطبق بر نیازهای این سازمان باشد.

این مدل با الهام از فضاپیمای «بلومون کارگو» این شرکت ساخته شده است.

بلواوریجین درکنار اسپیس ایکس و شرکت داینتیکس از سوی ناسا انتخا شده اند تا سیستم هایی برای فرود فضانوردان روی ماه بسازند. قرار است ماموریت فرود روی ماه سال ۲۰۲۴ انجام شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: مدل آزمایشی لندر ماه به ناسا تحویل داده شد

مدل آزمایشی لندر ماه به ناسا تحویل داده شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش